Udostępnij
Tweetnij

Google może odblokować urządzenie z Androidem na odległość

Google może odblokować urządzenie z Androidem niższym niż wersja 5.0.

Odblokowanie telefonu

Google może odblokować urządzenie z Androidem niższym niż wersja 5.0.

Serwis The Next Web wszedł w posiadanie dokumentów, z których wynika, że Google jest w stanie manipulować urządzeniami z Androidem na odległość. Chodzi dokładnie o możliwość odblokowania takiego sprzętu.

Według wspomnianych dokumentów Google może odblokować urządzenia, które mają zainstalowany system starszy niż Android 5.0. Kalifornijski gigant może to zrobić, jeśli policja wyda nakaz przeszukania lub na wniosek organów ścigania. Jeśli zatem macie problemy z prawem, a Wasz telefon zawiera cenne informacje mogące Was pogrążyć, Google jest w stanie pomóc organom ścigania w odblokowaniu takiego urządzenia.

Jak już wspomnieliśmy, sytuacja dotyczy jedynie urządzeń z Androidem niższym niż wersja 5.0. W chwili obecnej jest to aż 74% urządzeń. Wszystkie sprzęty z Androidem 5.0 i wyższym nie są zagrożone.

Źródło: NeoWin.net

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij