Udostępnij
Tweetnij

Użytkownicy Nexusa 6P skarżą się na problemy z mikrofonem

Właściciele smartfonu Huawei Nexus 6P skarżą się na problemy z działaniem mikrofonu. Usterka występuje także w trybie głośnomówiącym.

Huawei Nexus 6P

Właściciele smartfonu Huawei Nexus 6P skarżą się na problemy z działaniem mikrofonu. Usterka występuje także w trybie głośnomówiącym.

Dziś wspominaliśmy wam o problemach z dotykiem na ekranie w LG Nexusie 5X, który szwankuje w trakcie ładowania. Huawei Nexus 6P też nie pozostał bez problemów.

Właściciele Huawei Nexusa 6P skarżą się (m.in. na forum Google, jak i XDA Developers) na problemy z działaniem wbudowanego mikrofonu. Okazuje się, że rozmówcy słyszą słabą jakość dźwięku w trakcie rozmów z właścicielami Nexusów 6P. Problem dotyczy zarówno zwykłej rozmowy, jak i w przy włączonym trybie głośnomówiącym. Google już bada problem, co potwierdzili pracownicy firmy.

Część osób twierdzi, że problemy są spowodowane przez funkcję redukcji szumów otoczenia. Pewnym rozwiązaniem problemu jest zakrycie tylnego mikrofonu. Inny użytkownik Nexusa 6P zmodyfikował działanie redukcji szumów w build.prop (z poziomu konta roota) i stwierdził, że to rozwiązało problem. 

Domyślamy się, że Google rozwiąże ten problem programowo. Wraz z jedną z przyszłych aktualizacji dla Nexusa 6P.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij