Udostępnij
Tweetnij

Spersonalizuj wygląd Androida. Wybraliśmy dla was najlepsze aplikacje

Możliwości personalizacji Androida są chyba najpopularniejszym argumentem podczas “wojny” użytkowników systemu Google, a tych z iOS Apple. Wiele z nas wie, że Androida można zmienić nie do poznania, ale aplikacje najlepiej się do tego nadające zna już mało kto. Dzisiaj zaprezentujemy Wam listę 10 ciekawych appek do personalizacji systemu.

Możliwości personalizacji Androida są chyba najpopularniejszym argumentem podczas “wojny” użytkowników systemu Google, a tych z  iOS Apple. Wiele z nas wie, że Androida można zmienić nie do poznania, ale aplikacje najlepiej się do tego nadające zna już mało kto. Dzisiaj zaprezentujemy Wam listę 10 ciekawych appek do personalizacji systemu.

1. Google Now Launcher

google

Zaczniemy od chyba najprostszej z nich wszystkich. Google Now Launcher jest dokładnie tym samym ekranem głównym, jaki znajdziemy w czystym Androidzie na Nexusach. Google postanowiło udostępnić go jako osobną aplikację w Sklepie Play, aby użytkownicy nie tylko ich urządzeń mogli zobaczyć, jak firma chce, żeby system ten wyglądał. Oprócz “czystego” wyglądu kolejną zaletą tego launchera jest również ułatwiony dostęp do Google Now, które znajduje się na lewym ekranie. Aplikacja jest darmowa, ale niestety dość uboga pod względem ustawień.

playstore

2. Nova Launcher

nowa

Teraz czas na jeden z najpopularniejszych launcherów dostępnych w Sklepie Play. Twórcy Nova Launcher starają się stworzyć ze swojej aplikacji alternatywę dla wspomnianej wcześniej aplikacji Google, oferując bardzo zbliżony wygląd i działanie, wzbogacone jednak o niesamowicie rozbudowane możliwości personalizacji. Do naszej dyspozycji trafiają takie opcje jak np. zmiana ikon, animacji, gestów i rozmiarów poszczególnych elementów. Nova Launcher dostępna jest w wersji darmowej, ale dopiero po zapłaceniu 20 złotych aplikacja pokazuje co potrafi naprawdę.

Wersja darmowa

playstore

Wersja Prime

playstore

3. Action Launcher 3

action

Jeden z największych “wrogów” Nova – Action Launcher. W swojej najnowszej iteracji (oznaczonej nr 3) został on wzbogacony o takie nowości jak np. Auto Theme dobierający kolory wielu elementów ekranu głównego (małe kwadraciki przy ikonach, pasek Google itp.) w taki sposób, aby pasowały one do aktualnie ustawionej tapety. Oprócz tego cały czas dostępne są opcje, z których launcher ten zasłynął już we wcześniejszych wersjach (między innymi alfabetyczna lista appek wysuwana z lewej strony ekranu lub widżety pojawiające się po machnięciu palcem po ikonie aplikacji).

playstore

4. Themer

themer

Themer bez wątpienia jest jednym z najciekawszych launcherów dostępnych na Androida. Na pierwszy rzut oka wygląda on na kolejny, nudny program, który tylko w opisie w Sklepie Play gwarantuje nam, że jest wyjątkowy i niesamowity. Cała siła Themera pokazuje się dopiero po wejściu w aplikację Themes. Jest to galeria setek motywów tworzonych przez ludzi z całego świata, które możemy pobrać i ustawić na nasze urządzenie poprzez dosłownie jedno dotknięcie. Oprócz tapety, widżetów i układu ikon zmieniają one kolorystykę całego ekranu głównego, czyniąc go nie do poznania.

playstore

5. Walloid

walloid

Czas na pierwszą aplikację w naszym zestawieniu związaną z tapetami. Walloid jest ogromnym zbiorem teł ekranów głównych, które producenci umieszczają fabrycznie w swoich urządzeniach. Do wyboru mamy tutaj naprawdę dużo firm (od Apple, przez Meizu, po Samsunga) oraz poszczególnych urządzeń, z których tapety te zostały wzięte. Wszystkie oczywiście w genialnej jakości i dostępne do pobrania za darmo.

playstore

6. Minima Live Wallpaper

minima

Tapety wykonane według Material Design? Czemu nie. A co powiecie na żywe tapety wykonane w stylu Material Design? Minima jest aplikacją pełną takich właśnie tworów. Oprócz bogatej galerii różnych kompozycji do naszej dyspozycji w wersji Pro (za niecałe 5 złotych) trafia również dość rozbudowany edytor umożliwiający nam zmianę nie tylko kolorów, ale także efektów ruchu, które współpracują z żyroskopem w naszym urządzeniu.

Wersja darmowa

playstore

Wersja Pro

playstore

7. Facets

facets

Aplikacja Facets zbiera w jednym miejscu wszystkie grafiki powstałe podczas projektu “codziennie nowy obraz” autorstwa Australijskiego artysty Justina Mallera. Jego twórczość możecie kojarzyć między innymi z filmów MKBHD, Austina Evansa lub chociaż Unbox Therapy, którzy to często chwalą się jego nowymi obrazami w swoich ekranach, ścianach, czy częściach garderoby (o skinach na telefony już nie wspominając). Grafiki te na pewno są bardzo wyjątkowe. Często będące abstrakcyjnymi kształtami, czasami odtwarzające w wyjątkowym stylu postacie z filmów lub zwierzęta. Aplikacja kosztuje co prawda nieco ponad 3 złote, ale za kwotę tą otrzymujemy ponad 365 obrazów do wykorzystania jako tapeta na nasze urządzenie.

playstore

8. PIXELS

pixels

Kolejny zbiór tapet w naszym zestawieniu – tym razem dla odmiany wszystkie tapety z tej aplikacji są zdjęciami, a nie stworzonymi na komputerze grafikami. Obrazy w PIXELS są (jak gwarantują deweloperzy) wyselekcjonowanymi grafikami na licencji CC0 (Common Rights Zero), więc umożliwiającej nam ich kopiowanie, modyfikowanie, udostępnianie, ale przede wszystkim – używanie jako tapety na dowolnym urządzeniu. W aplikacji znajdziemy naprawdę wiele zdjęć, z których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

playstore

9. Pujie Black

pujie

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że aplikacja ta jest edytorem tarcz na zegarki z Androidem Wear. Tak właśnie jest – Pujie Black jest jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji tego typu, które miałem okazję przetestować. Oprócz tworzenia tarcz zegarka umożliwia ona jednak jeszcze jedną rzecz – tworzenie widżetów na ekran główny naszego tabletu/telefonu. Za pomocą tej aplikacji możemy stworzyć naprawdę ładny zegar, który następnie umieścimy nie tylko na naszym nadgarstku, ale także pulpicie. Program kosztuje co prawda niecałe 8 złotych, ale to, co dostajemy za te pieniądze jest tego warte.

playstore

10. UCCW

uccw

O ile poprzednia aplikacja pozwoli nam stworzyć widżet wyglądem i kształtem przypominający standardowy zegar, UCCW to ograniczenia z nas już zdejmuje. Program ten jest swego rodzaju “silnikiem” do tworzenia widżetów dla osób twórczych. Ze Sklepu Play pobrać możemy setki gotowych już elementów, które zostały stworzone przez osoby trzecie, właśnie na podstawie UCCW (za którego pomocą możemy nie tylko umieścić je na pulpicie, ale również zmodyfikować).

playstore

Maciej Leszczuk

Uczeń technikum informatycznego, mieszkaniec Wrocławia, wierny widz Formuły 1, ale przede wszystkim miłośnik Androida.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij