Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play 5.12.9 na Androida do pobrania. Co nowego?

Google uruchomiło proces aktualizacji do nowej wersji Sklepu Play na Androida – wydania z numerem 5.12.9 (80420900). Co nowego znajdziemy w tej aplikacji? Sam nowy Sklep Play nie zawiera widocznych gołym okiem, ale okazuje się, że skrywa bardzo wiele ciekawostek wewnątrz kodu. Co najciekawsze, Google przymierza się do uruchomienia usługi rodzinnej, jak Chmura Rodzinna z urządzeń Apple!

Sklep Play

Google uruchomiło proces aktualizacji do nowej wersji Sklepu Play na Androida – wydania z numerem 5.12.9 (80420900). Co nowego znajdziemy w tej aplikacji? Sam nowy Sklep Play nie zawiera widocznych gołym okiem, ale okazuje się, że skrywa bardzo wiele ciekawostek wewnątrz kodu. Co najciekawsze, Google przymierza się do uruchomienia usługi rodzinnej, jak Chmura Rodzinna z urządzeń Apple!

Już na samym wstępie warto dodać, że Sklep Play 5.12.9 nie wnosi w zasadzie żadnych widocznych zmian względem tego, co znajdowało się w wersji z numerem 5.11. Niemniej, redaktorzy Android Police przyjrzeli się z bliska kodowi aplikacji i doszukali się bardzo ciekawych wzmianek.

Zdaje się, że Google przygotowuje się do uruchomienia usługi, która będzie działać na podobnej zasadzie, co Chmura rodzinna z urządzeń Apple. Wskazują na to m.in. to zapiski w kodzie, jak: Create a family, Manage family members, Remove member czy Member settings i wiele więcej. Nie wiemy jeszcze, jak to dokładnie będzie działać w Androidzie, ale możliwe, że mniej więcej tak, jak w iOS, gdzie można utworzyć rodzinę składającą się z maksymalnie 6 osób. Następnie osobom w rodzinie można udostępniać własne zakupy (o ile deweloper aplikacji lub gry to umożliwia). W ten sposób członkowie rodziny mogą używać za darmo na własnych kontach aplikacji z naszej historii zakupów. Powinna także pojawić się możliwość zarządzania kontami dzieci. Poza tym głowa rodziny będzie mogła zarządzać kontami innych osób, oraz decydować o metodach płatności. Podsumowując, naprawdę jest na co czekać.

Kolejna nowość, to możliwość wysyłania prezentów. Tak, to też znamy ze sklepu App Store na iUrządzeniach i już wkrótce taka nowość powinna pojawić się również w Sklepie Play. Potwierdzają to inne wzmianki w kodzie aplikacji, w tym m.in.: Send Gift, Enter recipient email address czy Enter message. Tak więc w tym przypadku zasada działania także powinna być zbliżona do tego, co znamy pod nazwą iTunes Gift. To oznacza, że będziemy mogli wybrać rzecz ze sklepu i następnie wyślemy ją innej osobie. Wtedy zostanie obciążone nasze konto w Sklepie Play, a znajomy otrzyma rzecz za darmo. Kod wskazuje na to, że do wysyłanego prezentu będziemy mogli dodać krótką wiadomość tekstową.

Ostatnią nowością, na temat której można znaleźć wzmianki w Sklepie Play 5.12, jest możliwość szybkiego dodawania kart kredytowych z NFC. Na razie musimy wpisywać jej dane ręcznie lub ją zeskanować. Jeśli jednak mamy kartę z NFC, to wkrótce jej dodanie jako metody płatności będzie znacznie prostsze.

Zapewne zapytacie, czy po instalacji Sklepu Play 5.12.9 pojawia się nowy wygląd sklepu, o którym szerzej wspominaliśmy wam jakiś czas temu? Cóż… niestety, nie. To oznacza, że Google wdraża go po stronie własnych serwerów i najnowsza wersja aplikacji nie ma na to wpływu.

Sklep Play 5.12.9 będzie wdrażany etapami i jeśli nie chcecie czekać na aktualizację automatyczną, to aplikację możecie pobrać w postaci paczki APK. Do pobrania stąd.

Źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij