Udostępnij
Tweetnij

Sklep Google Play 5.10.29 do pobrania. Nadchodzą duże zmiany (aktualizacja)

Google udostępniło nową wersję aplikacji Sklep Play na Androida – wydanie z numerkiem 5.10.29. Co prawda, nowości widocznych gołym okiem w nowej wersji jest niewiele, ale mimo to spodziewajmy się na dniach dużych zmian w Sklepie Play, którymi pochwalił się jeden z pracowników Google – Kirill Grouchnikov. Wierzcie nam lub nie, ale jest na co czekać!

Google udostępniło nową wersję aplikacji Sklep Play na Androida – wydanie z numerkiem 5.10.29. Co prawda, nowości widocznych gołym okiem w nowej wersji jest niewiele, ale mimo to spodziewajmy się na dniach dużych zmian w Sklepie Play, którymi pochwalił się jeden z pracowników Google – Kirill Grouchnikov. Wierzcie nam lub nie, ale jest na co czekać!

Zacznijmy jednak od nowej wersji aplikacji Sklepu Play. Oznaczona ona jest numerem 5.10.29 i nie wnosi zbyt wielu zmian. Na pewno warto zwrócić uwagę na nowe logo Google na pasku wyszukiwania. Zmianę możecie podejrzeć niżej (poniżej stare, a jeszcze niżej nowe logo).

Screenshot_2015-10-16-08-00-04Screenshot_2015-10-16-08-01-56

Kolejną nowością w Sklepie Play 5.10.29 jest możliwość kopiowania zawartości wykazów zmian, które umieszczone są na zielonym tle i opisów dla poszczególnych aplikacji. W tym celu trzeba tylko zaznaczyć fragment tekstu i następnie można go skopiować. Przykład widzicie poniżej.

Screenshot_2015-10-16-08-15-39

Sklep Play 5.10.29 (80402900) wdrażany jest etapami, a więc może upłynąć kilka dni zanim pojawi się na waszych urządzeniach poprzez aktualizacje automatyczne. Ci z was, którzy są niecierpliwi mogą sięgnąć po paczkę APK z aplikacją i wgrać ją ręcznie. Stosowny plik znajdziecie tutaj.

To tyle, jeśli chodzi o nowości w Sklepie Play 5.10.29. Co jednak ciekawe, Google przygotowuje dla nas znacznie więcej. Jeden z pracowników firmy z Mountain View – Kirill Grouchnikov pochwalił się na Google+ zmianami, które wkrótce obejmą Sklep Play na Androida. Dlaczego wkrótce? Ponieważ jeszcze nie są one widoczne na urządzeniach użytkowników, nawet po zainstalowaniu Sklepu Play 5.10.29. Wyjścia są dwa. Pierwszym jest wdrożenie nowości po stronie serwera, co oznacza brak konieczności instalacji nowej wersji aplikacji sklepu. Drugą jest uaktualnienie, które zostanie wydane za jakiś czas. Na razie nie wiemy, w jaki sposób Google wdroży zmiany. Wiemy jednak, czego się spodziewać.

Pierwszą zmianą są zaoblone przyciski dla takich elementów, jak Gry, Kategorie etc. Następnie mamy scalone sekcje gier i aplikacji. Natomiast rozrywka (muzyka, filmy, książki itd.) jest prezentowana osobno. To dobre posunięcie, bo pozwoli nam łatwiej dotrzeć do konkretnej zawartości w Sklepie Play.

Kolejną nowością jest karuzela u góry, która wyświetla proponowaną (tudzież promowaną) zawartość w sklepie. Będzie ją można przewijać w prawo lub lewo. Karuzeli będą towarzyszyć nowe animacje dla przejść. Możecie to obejrzeć na poniższych grafikach opublikowanych przez Grouchnikova.

Sklep Play

google-play-store-gif

google-play-store-2

Niestety, nie wiemy kiedy dokładnie spodziewać się omawianych nowości. Z informacji przekazanych przez Grouchnikova wynika, że nastąpi to #soon, czyli wkrótce. Precyzyjnej daty jednak nie znamy.

Podobają wam się zmiany, które przygotowuje dla Sklepu Play Google, czy wolicie obecny wygląd sklepu?

Aktualizacja: redaktorzy Android Police doszukali się w Sklepie Play 5.10.29 także możliwości kopiowania opisów dla aplikacji.

Źródło: Android Police, Google+

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij