Udostępnij
Tweetnij

Android Lollipop prawie na co czwartym urządzeniu. KitKat nadal numerem 1

Użytkownicy urządzeń z Androidem z miesiąca na miesiąc przesiadają się na nowsze wersje systemu – czy to za pomocą aktualizacji, czy też zakupu nowszego sprzętu. Kolejny miesiąc na plusie siłą rzeczy zaliczyły Lollipopy.

Android-Rules-Mobile-Advertising-South-of-the-Border
Użytkownicy urządzeń z Androidem z miesiąca na miesiąc przesiadają się na nowsze wersje systemu – czy to za pomocą aktualizacji, czy też zakupu nowszego sprzętu. Kolejny miesiąc na plusie siłą rzeczy zaliczyły Lollipopy.

Udział Androida 5.0 i 5.1 wzrósł od poprzedniego miesiąca o 2,5 punktu procentowego i obecnie wynosi 23,5 proc. Spośród wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą Androida na początku października najwięcej wciąż było jednak takich z zainstalowaną wersją 4.4 KitKat. Ich wykład jest równy aż 38,9 proc., choć od września minimalnie spadł – z poziomu 39,2 proc.

Sporo osób nadal ma Androida JellyBean, czyli wersje 4.1.x, 4.2.x i 4.3. Ich łączny rezultat to 30,2 proc., co stanowi dość wyraźny spadek w porównaniu do badania sprzed 30 dni – wówczas licznik pokazywał 31,8 proc. Starsze wersje Androida mają niespełna ośmioprocentowy udział w całości. Warto jednocześnie zaznaczyć, że najstarszą z wersji biorących udział w badaniu jest 2.2 Froyo. Edycje, których udział nie przekracza 0,1 proc., nie zostały uwzględnione.

Android

Można być pewnym, że w wykazie niebawem zajdą wyraźne zmiany. Wszystko przez to, że Google udostępnił właśnie Androida 6.0 Marshmallow. Wybrane smartfony, o czym zresztą informujemy na bieżąco na naszych łamach, mogą liczyć na aktualizacje do tej właśnie wersji. Na rynku pojawią się także urządzenia od razu z zainstalowanym najnowszym Androidem, w tym zapowiedziane pod koniec ubiegłego miesiąca LG Nexus 5X i Huawei Nexus 6P.

Źródło: Android

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij