Udostępnij
Tweetnij

Rozpoznawanie utworów trafia do Google Muzyka

Aplikacja Shazam swoje najlepsze lata ma już za sobą. Jej największa funkcja – rozpoznawania lecących w tle utworów – trafia do coraz większej liczby aplikacji. Najnowszą z nich jest Google Muzyka.

Aplikacja Shazam swoje najlepsze lata ma już za sobą. Jej największa funkcja – rozpoznawania lecących w tle utworów – trafia do coraz większej liczby aplikacji. Najnowszą z nich jest Google Muzyka.

Obecność tej opcji zauważyło u siebie już wielu użytkowników. Jest ona umieszczona w dość logicznym miejscu – wyszukiwarce utworów wśród biblioteki Google Play Music. Co ciekawe, nie u wszystkich jest już dostępna.

nexus2cee_Screenshot_2015-09-23-01-46-461

Nie zależy to jednak ani od wersji aplikacji Muzyka, ani od Usług Google Play. Firma najprawdopodobniej stara się po cichu przetestować czy funkcja ta sprawdzi się w takiej formie na mniejszej liczbie użytkowników, zanim wprowadzi ją dla wszystkich.

Obecność takiej metody wyszukiwania w aplikacji streamingowej jest jak by się mogło wydawać dość oczywiste, ale jak widać dopiero Google o tym pomyślał i zamierza wprowadzić ją do swojego serwisu. Miejmy nadzieję, że te zamknięte testy nie potrwają długo i już niedługo wszyscy będą mogli z tego skorzystać.

Źródło: Androidpolice

Maciej Leszczuk

Uczeń technikum informatycznego, mieszkaniec Wrocławia, wierny widz Formuły 1, ale przede wszystkim miłośnik Androida.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij