Udostępnij
Tweetnij

Android Wear z obsługą iPhone’ów już niebawem?

Wraca temat zegarków z Android Wear, które miałyby obsługiwać konkurencyjny system iOS. Google o swoich planach wspominało już w kwietniu. Kulminacja ma nastąpić na dniach, ale to wciąż nic oficjalnego.

Android Wear Samsung Gear
Wraca temat zegarków z Android Wear, które miałyby obsługiwać konkurencyjny system iOS. Google o swoich planach wspominało już w kwietniu. Kulminacja ma nastąpić na dniach, ale to wciąż nic oficjalnego.

Wieści o tym, że wsparcie Android Wear dla urządzeń z iOS ma zostać oficjalnie zapowiedziane w przyszłym miesiącu, podaje m.in. Androidpolice, powołując się na kilka anonimowych źródeł. Najbardziej prawdopodobne wydaje się ogłoszenie podczas targów IFA, które odbędą się w Berlinie 4-9 września.

Serwis zabezpiecza się jednak, że nawet jeśli komunikat ujrzy światło dzienne w tych właśnie dniach, nie musi on zostać upubliczniony na samej imprezie. Google może równie dobrze przeczekać IFA i ogłosić szczegóły nieco później. Jedno jest pewne – jeśli czekacie na to, by Android Wear zaczął obsługiwać iPhone’y, warto mieć rękę na pulsie.

O tym, że takie plany w ogóle są, informowaliśmy już w kwietniu, pisząc: „Google jest coraz bliżej sfinalizowania prac związanych z zapewnieniem wsparcia dla iPhone’ów w systemie Android Wear„. Wówczas padało jednak pytanie, czy zielone światło da Apple, które ma przecież zegarki współpracujące z iPhone’ami, Apple Watch. Jeżeli dwaj giganci doszli do porozumienia, możemy się o tym przekonać już niebawem.

Doniesienia anonimowych źródeł nie są zresztą jedynymi sygnałami świadczącymi o tym, że faktycznie współpraca może zostać nawiązana. Niedawno w ofercie Amazonu pojawił się Huawei Watch, który rzekomo wspiera system iOS od wersji 8.2.

Źródło: Androidpolice

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij