Udostępnij
Tweetnij

Tablety Panasonic Toughpad wzmocnione normą ATEX

Tablety Panasonic Toughpad już wcześniej były przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach, ale teraz mogą pochwalić się kolejnym certyfikatem. Unijna norma ATEX poświadcza, że urządzenia mogą być wykorzystywane w strefach zagrożonych wybuchem.

Panasonic FZ-X1 zdjecie 1
Tablety Panasonic Toughpad już wcześniej były przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach, ale teraz mogą pochwalić się kolejnym certyfikatem. Unijna norma ATEX poświadcza, że urządzenia mogą być wykorzystywane w strefach zagrożonych wybuchem.

„Oba tablety, Toughpad FZ-E1 i FZ-X1, zostały zaklasyfikowane do pracy w drugiej strefie zagrożeń, w których może pojawić się niebezpieczeństwo wybuchu, związane z obecnością takich substancji, jak aldehyd octowy, benzyna czy etylen” – informuje Panasonic w nadesłanej do nas informacji prasowej. Nowe modele zostały stworzone z myślą o przemyśle wydobywczym, rafineriach, zakładach chemicznych czy farmaceutycznych.

– Dzięki certyfikacji ATEX, Toughpady Panasonic pozwalają użytkownikom pracującym w niebezpiecznych warunkach korzystać z najbardziej zaawansowanych technologii i osiągać podobny poziom wydajności co pracownicy innych, mniej wymagających sektorów – mówi Jan Kaempfer, menedżer generalny europejskiego marketingu w Panasonic Computer Product Solutions.

Toughpad FZ-E1 i FZ-X1 mają pięciocalowe ekrany dotykowe HD z powłoką antyrefleksową. Obsługują one do 10 punktów jednocześnie i umożliwiają pracę nawet w grubych rękawicach. W obu modelach znajduje się czterordzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon (2,3 GHz w FZ-E1 i 1,7 GHz w FZ-X1) z 2 GB RAM, a własne dane można zapisywać w pamięci flash 32 GB. Z przodu wbudowano kamerę 1,3 Mpix, zaś z tyłu aparat 8 Mpix z automatycznym ustawieniem ostrości i diodą doświetlającą LED.

Na pokładzie znajduje się również bateria o pojemności 6200 mAh, a użytkownicy wspomnianych tabletów mogą również cieszyć się łącznością 4G LTE. Toughpad FZ-E1 pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1, zaś FZ-X1 – Androida 4.2.2. Już wcześniejsze wersje obu modeli były przystosowane do pracy w trudnych warunkach: są odporne na upadek z wysokości do 1 metra i mogą pracować w temperaturach od -20 do +60 st. Celsjusza.

Źródło: informacja prasowa

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij