Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia Z5+ z ekranem 4K?

Przeskok Sony w rozdzielczość 4K byłby z pewnością miłym zaskoczeniem. Czy Japończycy dokonają go już przy okazji Xperii Z5+? Tak wynika z najnowszych przecieków.

Sony Xperia Z3+
Przeskok Sony w rozdzielczość 4K byłby z pewnością miłym zaskoczeniem. Czy Japończycy dokonają go już przy okazji Xperii Z5+? Tak wynika z najnowszych przecieków.

Jak pokazują dane w UAProf, smartfon oznaczony numerem Sony E68XX (E6833, E6853 E6883), czyli prawdopodobnie Xperia Z5+, ma wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 2160 x 3840 pikseli. Jest to o tyle zaskakujące, że do tej pory urządzenia firmy, poza nielicznymi wyjątkami, oferowały rozdzielczość Full HD (1080×1920 pikseli). W przypadku Xperii Z5+ bylibyśmy zatem świadkami sporego przeskoku.

Zagadką pozostaje natomiast rozmiar samego wyświetlacza. Nie wyobrażamy sobie, by był on mniejszy niż 5,5”. Gdyby taka właśnie była jego przekątna, uzyskalibyśmy zagęszczenie pikseli na oszałamiającym poziomie 801 ppi. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że ekran w Xperii Z5+ będzie nieco większy. Najnowszy wyciek nie dostarcza nam żadnych informacji na ten temat.

Potwierdza za to, że na pokładzie Xperii Z5+ znajdzie się Qualcomm Snapdragon 810. Zważywszy na problemy z przegrzewaniem się tego procesora narosło sporo wątpliwości, jak poradzi on sobie w tak wysokiej rozdzielczości, jak 4K. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że Sony zdecyduje się na nowszy model procesora Qualcommu, Snapdragon 820. To samo źródło podawało, że ekran będzie miał przekątną o długości 5,7 cala, zaś premiera smartfona nastąpi w marcu przyszłego roku.

Źródło: Xperiablog

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij