Udostępnij
Tweetnij

LG też będzie łatać własne smartfony z Androidem co miesiąc

LG nie zamierza być gorsze od Google oraz Samsunga i również zapowiedziało, że zamierza udostępniać co miesiąc cykliczne aktualizacje Androida dla własnych smartfonów.

LG G4

LG nie zamierza być gorsze od Google oraz Samsunga i również zapowiedziało, że zamierza udostępniać co miesiąc cykliczne aktualizacje Androida dla własnych smartfonów.

Aktualizacja w przypadku Androida to temat rzeka, ale zdaje się, że wszystko zmierza w coraz lepszym kierunku. Wczoraj wspominaliśmy wam, że comiesięczne patche dla własnych smartfonów i tabletów zamierzają udostępniać Google oraz Samsung. LG też zareagowało i przekazało, że również zamierza dostarczać aktualizacje dla własnych produktów co miesiąc. W komunikacie prasowym LG czytamy następujące słowa:

LG będzie dostarczać aktualizacje zabezpieczeń co miesiąc, które operatorzy komórkowi będą mogli natychmiast udostępniać klientom. Wierzymy, że te kroki potwierdzą, że dla LG bezpieczeństwo klientów jest priorytetem. 

Taki ruch z pewnością cieszy. Nagłe decyzje związane z polityką aktualizacji dla Androida wynikają m.in. z groźnych luk, które znaleziono ostatnio w bibliotece Stagefright. Okazało się, że za sprawą zwykłej wiadomości MMS można było zhackować niemal dowolnego smartfona. Zagrożonych było około 950 mln urządzeń z Androidem na całym świecie. Google już załatało tę dziurę, ale wiele urządzeń nadal jest podatnych na to zagrożenie.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij