Samsung Galaxy Note 5 i S6 Edge Plus jednak ze slotami dla kart microSD

Dritone, 2015-07-22 10:09
2

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung poszedł po rozum do głowy i wraz z nowymi flagowcami – Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus możemy spodziewać się czytników kart microSD, których zabrakło w Galaxy S6 i S6 Edge.

Samsung pozbawił Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge jednego ważnego elementu i jest to czytnik kart pamięci microSD. Niestety, w nowych flagowcach Samsunga nie istnieje możliwość rozbudowy pamięci flash, co spotkało się z dużą krytyką użytkowników. Zdaje się, że Samsung posłuchał opinii i w przypadku Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge Plus zmienił zdanie i te smartfony dostaną czytnik kart pamięci microSDXC o pojemności do 128 GB!

Skąd to wiemy? Zdradza nam to strona User Agent Profile operatora Sprint, gdzie dla obu smartfonów (SM-N920P i SM-G928P) możemy doszukać się informacji na temat obecności czytnika kart microSDXC. Przy okazji dostajemy potwierdzenie na temat rozmiaru pamięci RAM. Oba nowe smartfony dostaną 3 GB pamięci operacyjnej.

12

Obecność czytnika kart microSD z pewnością ucieszy wielu klientów, którzy nie będą musieli kupować pojemniejszych wariantów smartfonów, jak to miało miejsce w przypadku Galaxy S6 i S6 Edge. Przy okazji strony Sprint potwierdzają obecność ekranów o rozdzielczości QHD, czyli 1440 x 2560 pikseli (rozdzielczość nie jest znana, ale sugeruje się, że będzie to około 5,6-5,7″), kamery 5 Mpix z przodu do wideo rozmów, aparatu fotograficznego 16 Mpix i Androida 5.1 Lollipop.

Oficjalna prezentacja Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus ma odbyć się już 13 sierpnia w Nowym Jorku, ale Samsung na razie nie potwierdził tych doniesień.

źródło: własne

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Samsung Galaxy · · · · ·
  • Oizo

    No mnie milo zaskoczyli, mialem s6 brac ale w takim razie poczekam na Note’a

  • Zawsze slot kart SD się przydaje bez dwóch zdań