Udostępnij
Tweetnij

W 2016 roku co trzeci sprzedany smartfon ma być modelem dual SIM

Strategy Analytics prognozuje, że w 2016 roku na rynek trafi aż 1,6 mld smartfonów. Co ciekawe, niemal 1/3 z nich mają stanowić modele wyposażone w dwa sloty na karty SIM.

Dual-SIM_feat

Strategy Analytics prognozuje, że w 2016 roku na rynek trafi aż 1,6 mld smartfonów. Co ciekawe, niemal 1/3 z nich mają stanowić modele wyposażone w dwa sloty na karty SIM.

Firma Strategy Analytics przygotowała nowy raport, w którym omawia prognozy sprzedaży smartfonów na ten i przyszły rok. Analitycy firmy wierzą, że w 2016 roku w skali światowej zostanie sprzedanych aż 1,6 mld smarfonów. Co najciekawsze, 514 milionów z nich (czyli prawie 1/3) mają stanowić urządzenia wyposażone w dwa sloty na karty SIM. Dla porównania, Strategy Analytics szacuje, że smartfony dual SIM w tym roku sprzedadzą się w liczbie 431 milionów, co stanowi wynik o 19% słabszy od prognozowanego na 2016 rok.

Największymi rynkami dla smartfonów z dual SIM pozostają Chiny i Indie, gdzie takie urządzenie są wręcz rozchwytywane. W Polsce cieszą się mniejszym zainteresowaniem, stąd też wynika nieobecność wielu modeli z dual SIM, jak na przykład Samsunga Galaxy S6 Duos. Dla porównania, Apple w ogóle nie wykazuje zainteresowania takimi smartfonami i nie ma w ofercie iPhone’ów z dwoma slotami na karty SIM.

Warto dodać, że Google znacząco ułatwiło życie producentom telefonów z dual SIM, gdyż wsparcie dla dwóch kart zaszyto w Androidzie 5.1 Lollipop z marca tego roku. Wcześniej producenci smartfonów musieli stosować własne oprogramowanie do obsługi więcej niż jednej karty SIM.

źródło: digitimes

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij