Udostępnij
Tweetnij

92% zysków ze sprzedaży smartfonów trafia do skarbonki Apple

Z informacji przekazanych przez Canaccord Genuity wynika, że 92% wszystkich zysków ze sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale tego roku trafiło do skarbonki Apple.

iphone-galaxy

Z informacji przekazanych przez Canaccord Genuity wynika, że 92% wszystkich zysków ze sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale tego roku trafiło do skarbonki Apple.

To nie żart. Canaccord Genuity oszacowało zyski ze sprzedaży smartfonów za pierwszy kwartał tego roku i okazało się, że 92% dochodów wygenerowały w tym czasie iPhone’y! Następnie mamy Samsunga z 15% udziałem. Zapewne zastanawiacie się nad odpowiedzią na pytanie: dlaczego udział tych dwóch firm jest większy niż 100%? Ponieważ wielu producentów nie wygenerowało zysków, a wręcz przeciwnie – straty (jak na przykład HTC).

iPhone jest obecnie głównym produktem, z którego utrzymuje się Apple. W pierwszym kwartale 2015 roku sprzedaż smartfonów z systemem iOS przełożyła się na około 2/3 wszystkich zysków, które trafiły do skarbonki Apple. Warto dodać, że rekordowym pod względem sprzedaży iPhone’ów kwartałem był ten ostatni 2014 roku, gdy Apple sprzedało 74,5 mln smartfonów. Obecnie firma z Cupertino przygotowuje się do premiery iPhone’ów 6s, które powinny pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży, ale o tym przekonamy się z czasem.

Warto dodać, że tak świetne wyniki finansowe Apple osiągnęło z zaledwie niespełna 20% udziałem na rynku smartfonów.

źródło: wsj

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij