Udostępnij
Tweetnij

Ludzie odpowiedzialni za rozwój Androida dołączyli do Google 10 lat temu

10 lat temu, dokładnie 11 lipca 2005 roku, pierwotny zespół odpowiedzialny za rozwój Androida dołączył do Google.

Android-Rules-Mobile-Advertising-South-of-the-Border

10 lat temu, dokładnie 11 lipca 2005 roku, pierwotny zespół odpowiedzialny za rozwój Androida dołączył do Google i tak to się zaczęło…

Czas płynie nie ubłagalnie. Okazuje się, że od momentu dołączenia do Google członków zespołu Android Inc. upłynęło już 10 lat. Miało to miejsce dokładnie 11 lipca 2005 roku.

Android Inc. jest firmą, którą założyli w 2003 roku Andy Rubin (założyciel Danger Inc. i prawowity ojciec Androida), Rich Miner (założyciel Wildfire Communications, Inc.), Nick Sears (jeden z wiceprezesów firmy T-Mobile) i Chris White (architekt WebTV Networks, Inc.). Firmę powołano do życia przede wszystkim w jednym celu – opracowania niewielkich urządzeń mobilnych, które miały zapewnić użytkownikom lepsze funkcje związane z ich preferencjami oraz lokalizacją.

Firmą Android Inc. szybko zainteresowało się Google, które w 2005 roku zakupiło ją za 50 milionów dolarów. Następnie przyspieszono prace nad rozwojem Androida, który dziś jest najpopularniejszą platformą mobilną na całym świecie. Każdego dnia sprzedawane są setki tysięcy urządzeń z Androidem, a w skali roku są to setki milionów smartfonów i tabletów. Jak nietrudno zauważyć, Google dobrze zainwestowało swoje pieniądze i kto wie, gdyby nie przejęcie Android Inc. 10 lat temu przez firmę z Mountain View, to rynek urządzeń mobilnych mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej.

źródło: Android Police

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij