Udostępnij
Tweetnij

Google wdraża nowy wygląd Sklepu Play dla wszystkich

Google rozpoczęło wdrażać na wszystkich kontach użytkowników nowy wygląd Sklepu Play, który testowano już pod koniec zeszłego roku.

Sklep Play

Google rozpoczęło wdrażać na wszystkich kontach użytkowników nowy wygląd Sklepu Play, który testowano już pod koniec zeszłego roku.

Pod koniec zeszłego roku wybrani użytkownicy Sklepu Play uruchamianego w przeglądarce zauważyli zmiany wizualne w postaci innego rozmieszczenia sekcji. Niemniej, nowy wygląd pojawiał się przede wszystkim w przypadku niezalogowanych użytkowników. Natomiast teraz zaczynają widzieć go wszyscy użytkownicy, którzy logują się w przeglądarce za pomocą konta Google.

Nowy wygląd Sklepu Play dostrzeżemy, gdy udamy się do konkretnej pozycji dostępnej w sklepie. Zauważymy, że sekcja Podobne została przeniesiona z dolnej części ekranu na prawą stronę. Warto jednak dodać, że nie zawsze pojawia się w tym miejscu. Jeśli okna przeglądarki jest zbyt małe (na przykład w trakcie przeglądania na smartfonach), to Podobne pojawią się nadal na dole.

Jednym te zmiany się podobają, a innym nie. W ten sposób Google chce zachęcić do zapoznania się z podobnymi aplikacjami i grami. Umieszczenie tego elementu na dole sprawiało, że wiele osób go nie dostrzegało. Firma z Mountain View chce jednak, aby nic was nie ominęło.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij