Udostępnij
Tweetnij

Jide udostępnia Remix OS 1.5 z Androidem Lollipop (wideo)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Jide udostępniło Remix OS w wersji z numerem 1.5, który bazuje na Androidzie 5.0 Lollipop.

Jide Ultra Tablet

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Jide udostępniło Remix OS w wersji z numerem 1.5, który bazuje na Androidzie 5.0 Lollipop.

Remix OS jest systemem operacyjnym, który bazuje na Androidzie (pierwsza wersja oparta była na KitKacie) mającym wiele wspólnego z Windows, jak opcje z zakresu wielozadaniowości. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Jide udostępniło nową wersję Remix OS – wydanie z numerem 1.5. Nowa wersja oprogramowania, to nie tylko Android 5.0 Lollipop, ale wiele innych udoskonaleń i warto tu wymienić:

  • dostęp do powiadomień po przeciągnięciu palcem w dół;
  • dodano wsparcie dla większej liczby aplikacji w trybie telefonu;
  • aplikacje do poczty i przeglądarka obsługują teraz funkcje kopiuj/wklej i wyszukiwanie;
  • dodano możliwość szybkiego zamykania aplikacji na pasku zadań.

Nowości w Remix OS 1.5 możecie obejrzeć na poniższym filmie. Warto dodać, że dwa dni temu twórcy udostępnili ROM z Remix OS dla Nexusa 10. Oprogramowanie dostanie także Nexus 9, ale na razie Remix OS dla tego tabletu nie został jeszcze sfinalizowany.

źródło: liliputing

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij