Udostępnij
Tweetnij

Nexus 4, Nexus 7 2012 i Nexus 10 jednak dostaną Androida M?

Android M w postaci poglądowych wersji Preview nie jest dostępny dla Nexusa 4, Nexusa 7 2012 i Nexusa 10. Tak więc nie wiemy, czy te urządzenia dostaną tę wersję systemu. Tymczasem w kodzie Androida M pojawiła się iskierka nadziei.

google-nexus-2012-family

Android M w postaci poglądowych wersji Preview nie jest dostępny dla Nexusa 4, Nexusa 7 2012 i Nexusa 10. Tak więc nie wiemy, czy te urządzenia dostaną tę wersję systemu. Tymczasem w repozytoriach Androida M pojawiła się iskierka nadziei.

Android M Preview dostępny jest na razie tylko dla nowszych Nexusów. Google milczy na temat aktualizacji do tej wersji systemu dla Nexusów z 2012 roku.

Tymczasem w repozytoriach AOSP (Android Open Source Project) dostrzeżono kilka dni temu nowe commity wskazujące na dodanie wsparcie w Androidzie M dla Nexusa 4 (mako), Nexusa 7 z 2012 roku (grouper) i Nexusa 10 (manta)! To oznacza, że Nexusy z 2012 roku również mogą dostać późnym latem aktualizację do finalnej wersji nowego Androida, choć nie jest to jeszcze pewne. Tak więc w zasadzie nadal musimy czekać na oficjalne potwierdzenie.

Jeśli jednak Google zapewni wsparcie w Androidzie M dla Nexusów z 2012 roku, to z pewnością będzie to miły gest wobec użytkowników tych urządzeń. Pytanie tylko: czy system zostanie dobrze zoptymalizowany? Jak dobrze pamiętamy, Android 5.0 Lollipop na wymienianych Nexusach okazał się problematyczny i daleko mu było do wydajności, którą oferował na nich KitKat.

źródło: littlegreendude

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij