Udostępnij
Tweetnij

Cortana na Androida już w lipcu

Microsoft przekazał informacje na temat dostępności asystenta Cortana na Androida. Aplikacja zostanie udostępniona już w lipcu.

Cortana

Microsoft przekazał informacje na temat dostępności asystenta Cortana na Androida. Aplikacja zostanie udostępniona już w lipcu.

Microsoft na własnym blogu, chwaląc się głównie nowymi funkcjami Cortany dla konsoli Xbox One, przekazał przy okazji informacje na temat dostępności asystenta na Androida. Aplikacja na platformę Google zostanie udostępniona już w lipcu. Na razie nie wiemy, czy będą to otwarte beta testy, czy też będzie wymagane dołączenie do specjalnej społeczności w Google+, jak to miało miejsce na początku w przypadku beta testów Office na tablety z Androidem.

Cortana będzie dostępna na Androida w postaci aplikacji, ale nie zaoferuje aż tak wielu możliwości, jak w systemach Microsoftu. To wynika oczywiście z ograniczeń, które stawia Android. W tym przypadku gigant z Redmond nie będzie w stanie aż tak głęboko zintegrować Cortany jak z Windows. Co nie zmienia faktu, że Cortana nadal może stanowić ciekawą alternatywę dla Google Now, ale o tym przekonamy się po pierwszych testach… w języku angielskim, gdyż asystent nadal nie przemawia po polsku i nie wiemy kiedy to się zmieni. Jesienią Cortana ma trafić także na urządzenia z iOS.

źródło: microsoft

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij