Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm Snapdragon 810 wyzbył się problemów z przegrzewaniem? Niekoniecznie (wideo)

Choć niedawne doniesienia mogły sugerować, że problemy Snapdragona 810 z przegrzewaniem są już przeszłością, nowy film prezentujący Sony Xperię Z3+ pokazuje, że tak nie jest.

Sony Xperia Z3+
Choć niedawne doniesienia mogły sugerować, że problemy Snapdragona 810 z przegrzewaniem są już przeszłością, nowy film prezentujący Sony Xperię Z3+ pokazuje, że tak nie jest.

W początkowej części materiału jego autor zwraca uwagę na pojawiający się na ekranie komunikat o przegrzewaniu urządzenia. Później jeszcze kilkakrotnie ukazują się ostrzeżenia o tym, że jeśli temperatura nadal będzie rosła, aplikacja zamknie się automatycznie.

Sony Xperia Z3+, podobnie jak Sony Xperia Z4 Tablet, korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 810 w wersji 2.1 (nr MSM8994-v2.1). Według wcześniejszych doniesień, miała ona lepiej radzić sobie z utrzymywaniem temperatury na odpowiednim poziomie. Problem przegrzewania układu odbił się głośnym echem. Qualcomm liczył zapewne, że nowa wersja procesora nie da podstaw do dalszej krytyki i szybko stanie się jasne, że kwestia została zażegnana. Poniższy film nie napawa niestety optymizmem.

Problemy z przegrzewaniem w przypadku tego SoC, to nic nowego. Znamy to już w HTC One M9, który jeszcze przed rynkowym debiutem (zanim uaktualniono mu oprogramowanie) potrafił rozgrzewać się do temperatury ponad 55 stopni Celsjusza.

źródło: xperiablog

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij