Qualcomm Snapdragon 810 wyzbył się problemów z przegrzewaniem? Niekoniecznie (wideo)

Patryk Purczyński, 2015-06-10 16:30
0

Sony Xperia Z3+
Choć niedawne doniesienia mogły sugerować, że problemy Snapdragona 810 z przegrzewaniem są już przeszłością, nowy film prezentujący Sony Xperię Z3+ pokazuje, że tak nie jest.

W początkowej części materiału jego autor zwraca uwagę na pojawiający się na ekranie komunikat o przegrzewaniu urządzenia. Później jeszcze kilkakrotnie ukazują się ostrzeżenia o tym, że jeśli temperatura nadal będzie rosła, aplikacja zamknie się automatycznie.

Sony Xperia Z3+, podobnie jak Sony Xperia Z4 Tablet, korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 810 w wersji 2.1 (nr MSM8994-v2.1). Według wcześniejszych doniesień, miała ona lepiej radzić sobie z utrzymywaniem temperatury na odpowiednim poziomie. Problem przegrzewania układu odbił się głośnym echem. Qualcomm liczył zapewne, że nowa wersja procesora nie da podstaw do dalszej krytyki i szybko stanie się jasne, że kwestia została zażegnana. Poniższy film nie napawa niestety optymizmem.

Problemy z przegrzewaniem w przypadku tego SoC, to nic nowego. Znamy to już w HTC One M9, który jeszcze przed rynkowym debiutem (zanim uaktualniono mu oprogramowanie) potrafił rozgrzewać się do temperatury ponad 55 stopni Celsjusza.

źródło: xperiablog

The following two tabs change content below.

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.
Android · Sony Xperia · · · · ·