Udostępnij
Tweetnij

Android M zapewnia wyraźną oszczędność baterii w trybie stand-by

Użytkownicy smartfonów narzekający na zbyt krótki czas pracy baterii z pewnością ucieszą się na wieść, że wyraźną poprawę wyników w tym zakresie zapewnia Android M. Tak przynajmniej pokazują pierwsze testy.

Android M

Użytkownicy smartfonów narzekający na zbyt krótki czas pracy baterii z pewnością ucieszą się na wieść, że wyraźną poprawę wyników w tym zakresie zapewnia Android M. Tak przynajmniej pokazują pierwsze testy.

Zużycie baterii w trybie czuwania przetestowano na Google Nexusie 5. W przypadku Androida 5.1.1 konsumpcja po ośmiu godzinach wyniosła 4 proc., po jednej dobie wzrosła do 12 proc., a po 48 godzinach sięgnęła 24 proc. Na Androidzie M ubytki te po upływie takiej samej ilości czasu były zdecydowanie mniejsze: 1,5 proc., 4,5 proc. i 9 proc. Tym samym na Androidzie 5.1.1 maksymalny przewidywany czas pracy w trybie uśpienia wynosi 200 godzin, zaś na Androidzie M aż 533 godziny, czyli 2,7 razy dłużej!

Taką poprawę udaje się osiągnąć dzięki kilku funkcjom wprowadzonym w nowej wersji systemu operacyjnego. Jedną z nich jest Doze, która aktywuje się po tym, jak urządzenie przez dłuższy czas pozostaje nieaktywne. Sprawia ona, że smartfon zapada, mówiąc obrazowo, w głębszy sen. Żywotność baterii wspomaga też App Standby, które w czasie, gdy telefon nie jest podłączony, zabrania aplikacjom otrzymywania jakiegokolwiek wsparcia z sieci. Przewiduje się jednocześnie, że użytkownicy sami będą mogli wybrać aplikacje, które mają być z tego grona wyłączone i tym samym cały czas korzystać ze wspomnianego wsparcia.

Wyraźne wydłużenie długości pracy baterii to znakomita wiadomość, zwłaszcza w obliczu ostatnio wykrytych problemów, jakie na tym polu przysparza Android 5.0. Czego jeszcze można się spodziewać Androidzie M? Tego dowiecie się z naszego artykułu „Android M już oficjalnie. Co nowego?”.

Źródło: Phonearena

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij