Udostępnij
Tweetnij

Facebook Lite już oficjalnie. Ty również możesz go pobrać!

Facebook pochwalił się oficjalnie nową aplikacją na Androida i jest nią odchudzony Facebook Lite. Program waży niespełna 0,5 MB i został stworzony z myślą o rynkach rozwijających się.

Facebook Lite

Facebook pochwalił się oficjalnie nową aplikacją na Androida i jest nią odchudzony Facebook Lite. Program waży niespełna 0,5 MB i został stworzony z myślą o rynkach rozwijających się. Co nie zmienia faktu, że także możecie go pobrać.

Facebook Lite w rzeczywistości nie jest nową aplikacją. Mark Zuckerberg i spółka wprowadzili tę aplikację do Sklepu Play (w wybranych rynkach) już na początku tego roku. Przez ostatnie miesiące aplikacja była testowana i rozwijana, a więc przyszła pora na oficjalną premierę.

Facebook Lite jest aplikacją z lekkim interfejsem i waży niecałe 0,5 MB. Program zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu w sieciach 2G, gdzie internet jest wolny. Aplikację tak jednak zoptymalizowano, aby płynnie ładowała zawartość z Facebooka. Nawet w kiepskich warunkach. Facebook Lite daje dostęp do podstawowych funkcji społecznościówki, jak newsfeed, zdjęcia, powiadomienia czy Messenger.

Aplikacja Facebook Lite dostępna jest obecnie tylko w wybranych państwach i nie można jej zainstalować z poziomu polskiego Sklepu Play (w Europie ma się oficjalnie pojawić za jakiś czas). Jeśli jednak chcecie dać szansę aplikacji, to możecie zainstalować ją z paczki APK, którą znajdziecie tutaj.

źródło: Facebook

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij