Udostępnij
Tweetnij

Android w maju. Lollipop na ponad 12% urządzeń

Google udostępniło nowe statystyki związane z fragmentacją Androida. Lollipop w maju ponownie się umocnił i obecnie gości już na ponad 12% wszystkich urządzeń z zielonym robotem.

Google udostępniło nowe statystyki związane z fragmentacją Androida. Lollipop w maju ponownie się umocnił i obecnie gości już na ponad 12% wszystkich urządzeń z zielonym robotem.

Android 5.0 Lollipop cały czas umacnia własne udziały i w maju zagościł już na 12,4% urządzeń. Warto jednak dodać, że najnowsza odsłona systemu, czyli wersja z numerkiem 5.1.x ma udział na poziomie niespełna 1%. Udział pozostałych wersji systemu nadal spada. KitKat stracił 0,6% i zeszły miesiąc zamknął z wynikiem 39,2%. Nie inaczej było w przypadku Jelly Bean, którego udział w maju spadł do 37,4%.

Ciekawostką jest, że zmianie nie uległ udział… Froyo. Tak, Android 2.2 nadal obecny jest w zestawieniach publikowanych przez Google, ale obecnie ma udział już tylko na poziomie 0,3%, a więc bardzo niewielki. Domyślamy się, że za jakiś czas zniknie i już nie będzie obecny. Ze szczegółami możecie zapoznać się poniżej.

nexus2cee_2015-06-01-13_18_28-Dashboards-_-Android-Developers

źródło: Android Police

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij