Udostępnij
Tweetnij

NX – nowa konsola Nintendo z Androidem?

Gazeta Nikkei otrzymała informację, iż nowa konsola Nintendo, NX, będzie działała na Androidzie.

Nx

Gazeta Nikkei otrzymała informację, iż nowa konsola Nintendo, NX, będzie działała na Androidzie.

Kilka miesięcy temu Nintendo zapowiedziało nową konsolę. O NX wiemy jedynie tyle, że japońska firma już rozpoczęła prace nad nowym sprzętem. Więcej informacji o konsoli Wielkie N ma podać dopiero w 2016 roku, jednak już teraz w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze plotki odnoszące się do NX.

Według tajemniczego źródła japońskiej gazety Nikkei, Nintendo pracuje aktualnie nad konsolą działającą na Androidzie. Informacja wyciekła podobno podczas prac nad artykułem na temat związku Nintendo z firmą DeNA. Celem takiego działania miałoby być zachęcenie postronnych deweloperów do tworzenia gier na nową konsolę. Nintendo, oczywiście, nie komentuje plotek. Na pierwsze informacje na temat nowego sprzętu Wielkiego N będziemy musieli jeszcze poczekać.

Źródło: PocketGamer

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij