Udostępnij
Tweetnij

Nvidia wypuszcza AndroidWorks, narzędzia dla twórców gier

Jeżeli wciąż nie do końca zadowala Was jakość gier na Androida, nadzieję na lepsze jutro być może znajdziecie w fakcie, że nVidia upubliczniła AndroidWorks, proste w obsłudze, a jednocześnie zaawansowane narzędzia dla developerów.

AndroidWorks-logo
Jeżeli wciąż nie do końca zadowala Was jakość gier na Androida, nadzieję na lepsze jutro być może znajdziecie w fakcie, że Nvidia upubliczniła AndroidWorks, proste w obsłudze, a jednocześnie zaawansowane narzędzia dla developerów.

AndroidWorks opiera się na Tegra Android Developer Pack, ale może posłużyć do pracy nad grami na wszelkie urządzenia na Androdzie. Nvidia przekonuje, że jest to najlepsza platforma do pracy nad grami przeznaczonymi na ten właśnie system. Jego główną zaletą ma być prostota oraz dopasowanie do preferencji użytkowników. Dzięki integracji z Microsoft Visual Studio z Insight Tegra, Visual Studio Edition, developerzy będą mogli pracować w swoim ulubionym środowisku.

„GameWorks pomaga developerom urzeczywistnić ich wizję dzięki wsparciu, próbkom, bibliotekom, narzędziom i dostępowi do ponad 200 inżynierów, skupionych na najlepszych grach i rozwoju grafiki” – zapewnia Nvidia. „Dzięki AndroidWorks narzędzia te są dostępne dla wszystkich twórców gier na Androida na szerokiej gamie urządzeń” – dodaje sprzętowy potentat.

AndroidWorks, według zapewnień Nvidii, będzie często aktualizowany, co ma zagwarantować developerom najbardziej rozrosłe i stabilne środowisko. Czyżby przyszłość gier na Androida właśnie zaczęła się klarować w jaśniejszych barwach?

Źródło: Nvidia

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij