Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi nie zamierza rozstać się z tabletami

Od premiery Mi Pada upłynął już rok. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak nowego tabletu od Xiaomi. Czy firma dała sobie spokój z tego typu urządzeniami? Okazuje się, że nie.

Mi Pad

Od premiery Mi Pada upłynął już rok. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak nowego tabletu od Xiaomi. Czy firma dała sobie spokój z tego typu urządzeniami? Okazuje się, że nie.

Xiaomi Mi Pad jest jednym z ciekawszych tabletów z Androidem. Oferuje mocną specyfikację techniczną, a przy okazji dostępny jest w niskich cenach. Od premiery tego urządzenia upłynął jednak już ponad rok. Pytanie: co dalej? Choć w sieci pojawiły się plotki, że Xiaomi zamierza wycofać się z rynku tabletów, tak okazuje się, że to nie prawda. Lei Jun, CEO chińskiej firmy przekazał, że Xiaomi nie ma w planach uśmiercenia własnego działu tabletów. To oznacza, że ten nadal będzie istniał i zapewne za jakiś czas doczekamy się nowego tabletu od Xiaomi.

Wiemy, że firma ma kilka różnych prototypów tabletów, w tym również budżetowe urządzenie. Niestety, te pojawiały się tylko w benchmarkach, czyli były testowane. Jun nie udzielił jednak sprecyzowanych informacji na temat nowego tabletu. Ten zapewne jest w planach firmy i poznamy go z czasem. Jest możliwe, że drugi Mi Pad otrzyma nowy procesor Nvidii – Tegrę X1. Niemniej, to tylko nasze przypuszczenia. Warto dodać, że Jun jest bardzo zadowolony ze sprzedaży pierwszego Mi Pada, ale konkretna liczba sztuk sprzedanych tabletów nie jest znana.

źródło: gizmochina

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij