Udostępnij
Tweetnij

HTC porzuca smartfony w wersji mini. „To przeżytek”

Szef HTC na Północną Azję zapowiedział, że firma zaprzestanie dalszej produkcji smartfonów w wersji mini. Stwierdził on, że przyszłość należy do urządzeń z co najmniej pięciocalowym ekranem.

HTC One M9
Szef HTC na Północną Azję zapowiedział, że firma zaprzestanie dalszej produkcji smartfonów w wersji mini. Stwierdził on, że przyszłość należy do urządzeń z co najmniej pięciocalowym ekranem.

Do zapowiedzi nowej strategii spółki doszło na Tajwanie, podczas wydarzenia zorganizowanego z okazji premiery HTC One M9+ (dysponującym wyświetlaczem QHD 5,2 cala), gdzie głos zabrał Jack Tong, prezes północnoazjatyckiego oddziału HTC. Smartfony z ekranami mniejszymi niż pięć cali określił on mianem staromodnych. Aby zatem podążać za obecnie panującymi trendami, firma z Dalekiego Wschodu zaprzestanie dalszej produkcji smartfonów w wersji mini.

Obecnie w ofercie HTC znajdują się HTC One mini (ekran 4,3 cala) oraz HTC One mini 2 (4,5 cala). Pierwszy zadebiutował w lipcu 2013 roku, drugi – dziesięć miesięcy później. Ich największą zaletą jest niższa cena w stosunku do ich większych kuzynów, One M7 i One M8 (odpowiednio). Po obraniu nowego kursu raczej wykluczone jest powstanie miniaturowej wersji obecnego flagowca, HTC One M9. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na nieco mocniejszy M9+ jest według producenta nieco większe niż w przypadku oryginału.

Źródło: Focustaiwan

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij