Udostępnij
Tweetnij

Użytkownicy Androida donoszą o problemach z systemem Cyanogen OS 12

Cyanogen, firma odpowiedzialna za znaną w świecie mobilnym modyfikacji stosowanych w systemach Android, wypuściła niedawno Cyanogen OS 12. Pomimo licznych dodatków, których nie uświadczymy w oryginalnym systemie, modyfikacja przyniosła ze sobą pewien problem, o którym donoszą użytkownicy Androida 5.0.

Użytkownicy Androida donoszą o problemach z systemem Cyanogen OS 12

Cyanogen, firma odpowiedzialna za znaną w świecie mobilnym modyfikacji stosowanych w systemach Android, wypuściła niedawno Cyanogen OS 12. Pomimo licznych dodatków, których nie uświadczymy w oryginalnym systemie, modyfikacja przyniosła ze sobą pewien problem, o którym donoszą użytkownicy.

Posiadacze androidowych sprzętów twierdzą, że po modyfikacji bateria w ich urządzeniach działa krócej niż powinna. Powodem ma być to, iż urządzenie nigdy nie przechodzi w tryb pełnego uśpienia, przez wakelock w usługach Google Play. Przyczyną może być QUIRK w systemie aktualizacji w czystym Androidzie, który nie został załatany w niektórych ROM-ach z systemu Lollipop. Błąd ten pochodzi z komponentu wchodzącego w skład usług Google Play odpowiedzialnego za aktualizacje funkcji OTA (Over-the-air), który to komponent został wyłączony z bazujących na KitKacie Cyaongoenmodach i w ich wcześniejszych wersjach. W Lollipop samo wyłączenie tego komponentu nic nie daje. Usługa aktualizacji odpala wakelocka, żeby szukać update’ów, ale z racji wyłączenie usługi SystemUpdateService, nigdy nie może dokończyć swojego szukania aktualizacji i przez to urządzenie jest cały czas aktywne.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nadejdzie aktualizacja naprawiająca problem. Korekta włącza usługę SystemUpdateService, ale blokuje wszystkim innym procesom dostęp do niej, dodatkowo system aktualizacji sprawdza czy są jakieś uaktualnienia w trybie OTA, nie znajduje nic i usypia urządzenie. W stabilnym Cyanogenmodzie 12 problem został już rozwiązany. Zmodowaną paczkę usług Google Play, która łata ten bug, można znaleźć na forum XDA.

źródło: Android Police

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij