Udostępnij
Tweetnij

Android 5.0+ Lollipop psuje Nexusy 7 (2012 i 2013)

To nie żart. Użytkownicy Nexusów 7 (z 2012 i 2013 roku) skarżą się na problemy po aktualizacji do Androida 5.0+ Lollipop. w najgorszym wypadku urządzenie nie chce się uruchomić i staje się bezużyteczne.

Tablet Nexus 7

To nie żart. Użytkownicy Nexusów 7 (z 2012 i 2013 roku) skarżą się na problemy po aktualizacji do Androida 5.0+ Lollipop. w najgorszym wypadku urządzenie nie chce się uruchomić i staje się bezużyteczne. 

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą hashtagu #Nexus7Bricked (zobaczcie na Twitterze), pod którym użytkownicy opisują własne problemy z Nexusami 7 po aktualizacji do Androida 5.0+ Lollipop. Przede wszystkim dotyczy to systemu z numerkiem 5.0.2, który potrafi „uceglić” tablet. Problemy występują zarówno na Nexusach 7 2012, jak i modelu z 2013 roku.

Przykładowy problem widzimy na poniższym zdjęciu. Okazuje się, że tablet (po wyłączeniu i ponownym włączeniu) zaczyna się uruchamiać, ale po chwili proces zostaje przerwany. Po wejściu w fastboot lub tryb recovery urządzenie zgłasza problemy z zamontowaniem partycji na wbudowanej pamięci flash.

hDcqk7x

ASUS i Google na razie milczą w tej sprawie, ale domyślamy się, że obie firmy już próbują ustalić przyczynę problemu. Na chwilę obecną najlepiej wstrzymać się z aktualizacją do Androida 5.0+ i od razu uaktualnić Nexusa 7 do Androida 5.1 Lollipop, gdzie problemy nie występują. Obecnie najnowszy lizak dostępny jest jednak tylko dla Nexusa 7 2012. Użytkownicy tabletu z 2013 roku ciągle czekają.

Warto udać się pod ten adres, gdzie znajdziecie linki do forum Google, gdzie użytkownicy omawiają własne problemy z Nexusami 7.

źródło: Android Authority, imgur

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij