Udostępnij
Tweetnij

Amazon AppStore. Jak zainstalować go na Androidzie?

Jak dobrze wiemy, w Sklepie Play na Androida nie pojawiają się zbyt często promocje na ciekawe aplikacje czy gry, które możemy pobrać za darmo. Na szczęście istnieje alternatywny sklep z aplikacjami – Appstore od Amazonu, gdzie każdego dnia dostępne są w promocji wybrane gry lub aplikacje, a co jakiś czas całe paczki o wartości nawet kilkuset złotych. Okazuje się, że Amazon Appstore nie jest dostępny tylko na urządzenia z serii Kindle. Sklep możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu z Androidem i korzystać z jego dobrodziejstw na własnym smartfonie lub tablecie. Jak to zrobić? Podpowiadamy, krok po kroku, jak pobrać, zainstalować aplikację i wyszukiwać promocje w Appstore.

Jak dobrze wiemy, w Sklepie Play na Androida nie pojawiają się zbyt często promocje na ciekawe aplikacje czy gry, które możemy pobrać za darmo. Na szczęście istnieje alternatywny sklep z aplikacjami – Appstore od Amazonu, gdzie każdego dnia dostępne są w promocji wybrane gry lub aplikacje, a co jakiś czas całe paczki o wartości nawet kilkuset złotych. Okazuje się, że Amazon Appstore nie jest dostępny tylko na urządzenia z serii Kindle. Sklep możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu z Androidem i korzystać z jego dobrodziejstw na własnym smartfonie lub tablecie. Jak to zrobić? Podpowiadamy, krok po kroku, jak pobrać, zainstalować aplikację i wyszukiwać promocje w Appstore.

Przeczytaj także >> Rozwiązujemy problemy ze Sklepem Play

Dzięki Amazon Appstore każdego miesiąca możemy zaoszczędzić setki złotych. Producent urządzeń z serii Kindle ochoczo rozdaje aplikacje i gry – każdego dnia, a często całe paczki o wartości ponad 100 dolarów. Dowiedzmy się, jak używać alternatywnego sklepu pamiętając o tym, że nie zastępuje on nam Sklepu Play.

Instalujemy Amazon Appstore

Zanim zaczniemy korzystać ze sklepu Amazon Appstore, to najpierw musimy go zainstalować. W tym celu wykonujemy następujące czynności.

1. Sprawdzamy na urządzeniu z Androidem, czy możemy instalować aplikacje spoza Sklepu Play. Udajemy się do Ustawienia i Zabezpieczenia. Odnajdujemy sekcję Nieznane źródła i upewniamy się, że obok znajduje się zaznaczenie. Tylko wtedy będziemy mogli zainstalować sklep Amazon Appstore. W przeciwnym wypadku nie będzie to możliwe.

2. W kolejnym kroku udajemy się pod ten adres i dotykamy przycisk Download the Amazon Appstore. Zostaniemy poproszeni o zapisanie pliku.

3. Uruchamiamy pobrany plik APK z Amazon Appstore. W tym celu możemy wykorzystać dowolny eksplorator plików.

4. Wykonujemy kroki proponowane przez instalatora. Dotykamy kontrolkę Dalej i następnie Instaluj.

Screenshot_2015-03-31-15-35-24

5. Amazon Appstore zostanie zainstalowany. Uruchamiamy sklep dotykając na Otwórz.

Tworzymy konto w Amazon Appstore

Jeśli posiadamy konto w Amazon Appstore, to możemy zalogować się z wykorzystaniem istniejącego loginu i hasła. W przeciwnym wypadku musimy założyć nowe konto. Jak to zrobić? Wykonując poniższe kroki.

1. W sekcji Signup wpisujemy nazwę użytkownika i podajemy adres e-mail. Następnie wpisujemy hasło (dwa razy) i (opcjonalnie) numer telefonu.

2. Gdy już uzupełnimy formularz, to dotykamy Create your Amazon account.

Screenshot_2015-03-31-15-38-54

3. Po chwili konto zostanie utworzone i zostaniemy automatycznie zalogowani do sklepu. Wkrótce będziemy mogli korzystać z zasobów Amazon Appstore.

Korzystamy z darmowych promocji w Amazon Appstore

W sklepie znajdziemy wiele płatnych aplikacji i gier, ale konto w Amazon Appstore założyliśmy przede wszystkim z myślą o szukaniu darmowej zawartości. Amazon każdego dnia oferuje płatne aplikacje i gry. Gdzie ich szukać? Zobaczmy.

1. Będąc na głównej stronie sklepu musimy odnaleźć baner Free App of the Day nad More Deals, który dotykamy.

Screenshot_2015-03-31-15-39-46

2. Zostaniemy przeniesieni na stronę z promocjami. W polu Free App of the Day znajdziemy grę lub aplikację, która w danym dniu dostępna jest za darmo. Pobierzemy ją na własne urządzenie dotykając na przycisk FREE.

Screenshot_2015-03-31-15-40-22

3. Natomiast przewijając ekran w dół znajdziemy inne promocje, które być może również znajdą nasze zainteresowanie.

Pamiętajcie, aby systematycznie sprawdzać promocje dostępne w Amazon Appstore. Najciekawsze z nich postaramy się dla was „wyławiać” na naszej stronie. Po to, aby nikomu nie przeszły one koło nosa.

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij