Udostępnij
Tweetnij

KitKat najpopularniejszym systemem wśród użytkowników Androida w marcu

Jak co miesiąc, Google podzieliło się najnowszymi statystykami dotyczącymi udziałów poszczególnych wersji systemu Android. Zobaczcie, jak sytuacja wyglądała w marcu.

Android

Jak co miesiąc, Google podzieliło się najnowszymi statystykami dotyczącymi udziałów poszczególnych wersji systemu Android. Zobaczcie, jak sytuacja wyglądała w marcu.

Na początek warto wspomnieć, że najnowsza wersja systemu Lollipop (5.1), która zadebiutowała niespełna miesiąc temu ma już na swoim koncie 0,4% udziałów w rynku. Sam Lizak zaliczył wzrost popularności o 2,1% w porównaniu z wynikami z poprzedniego miesiąca i w tym momencie ma udział na poziomie 5,4%. Najpopularniejszy nie jest już jednak Android Jelly Bean. Łącznie wszystkie wersje systemu (4.1.x, 4.2.x, 4.3) mają 40,7% udziałów.

Spadek zaliczyły również Ice Cream Sandwich (z 5,9% na 5,7%), a także Gingerbread (z 6,9% na 6,4%). Sytuacja Froyo nie zmieniła się podobnie jak w zeszłym miesiącu. Ta wersja systemu nadal utrzymuje się na poziomie 0,4%. Na prowadzenie wysunął się za to KitKat z wynikiem 41,4%.

Źródło: AndroidPolice

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij