Udostępnij
Tweetnij

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na tabletach z Androidem

Microsoft poinformował o nawiązaniu pracy z producentami tabletów z systemem Android, w tym z Samsungiem i Dellem, którzy będą preinstalować aplikacje giganta z Redmond na własnych urządzeniach.

Office na iPada

Microsoft poinformował o nawiązaniu pracy z producentami tabletów z systemem Android, w tym z Samsungiem i Dellem, którzy będą preinstalować aplikacje giganta z Redmond na własnych urządzeniach.

Microsoft udostępnił własny pakiet biurowy na tablety z Androidem (najpierw w wersji beta) w listopadzie zeszłego roku. Niedawno prace nad oprogramowaniem zostały sfinalizowane i obecnie w wersji Preview dostępny jest już tylko Outlook. Gigant z Redmond chce mocniej zaznaczyć swoją pozycję na rynku urządzeń z Androidem i poinformował na własnym blogu o nawiązaniu współpracy z producentami tabletów, którzy będą preinstalować aplikacje Microsoftu.

Wśród partnerów Microsoftu znalazły się takie firmy, jak Samsung czy Dell, ale na tym nie koniec. Lista jest znacznie dłuższa i obejmuje również mniej znanych producentów (lokalnych), w tym: TrekStor, JP Sa Couto , Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno Casper oraz Pegatron.

Na tabletach wymienionych producentów pojawią się takie aplikacje, jak pakiet Microsoft Office na tablety z Androidem (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) oraz Skype czy OneDrive. Użytkownicy urządzeń Samsunga mogą ponadto liczyć na integrację Knox z usługą Office 365.

źródło: Microsoft

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij