Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play z klasyfikacją wiekową. Google ręcznie zweryfikuje aplikacje ze sklepu

Google poinformowało na własnym blogu o zmianach, które dotyczą deweloperów. W Sklepie Play pojawiła się klasyfikacja na podstawie wieku. Firma z Mountain View obiecuje ponadto, że teraz dokładniej przyjrzy się aplikacjom zgłaszanym do Sklepu Play.

Google Play - klasyfikacja

Google poinformowało na własnym blogu o zmianach, które dotyczą deweloperów. W Sklepie Play pojawi się klasyfikacja na podstawie wieku. Firma z Mountain View obiecuje ponadto, że teraz dokładniej przyjrzy się aplikacjom zgłaszanym do sklepu.

Klasyfikacja wiekowa jest dostępna od jakiegoś czasu w App Store, a teraz pojawi się również w Sklepie Play. Google informuje deweloperów o możliwości sklasyfikowania własnych aplikacji i gier na podstawie wieku. Nowy system klasyfikacji bazuje na Age Rating Coalition (IARC) i powiązanych wytycznych – Entertainment Software Rating Board (ESRB), Pan-European Game Information (PEGI), Australian Classification Board, Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle (USK) oraz Classificação Indicativa (ClassInd). Klasyfikacja na podstawie wieku pojawi się w Sklepie Play w ciągu kilku najbliższych tygodni. Obecnie deweloperzy mają nieco czasu, aby wprowadzić zmiany zanim te będą widoczne dla wszystkich.

Google na własnym blogu informuje także o zmianach związanych z weryfikacją aplikacji i gier, które zgłaszane są do Sklepu Play. Teraz aplikacje będą sprawdzane ręcznie przez specjalny zespół specjalistów. Deweloperzy powinni zapoznać się z tym dokumentem. Google przy okazji pochwaliło się kwotą 7 miliardów dolarów, która została wypłacona deweloperom aplikacji.

źródło: Google

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij