Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia Z3 i Z3 Compact dostają Androida 5.0. Kolejne Xperie wkrótce

Sony długo kazało nam czekać na uaktualnienie do Androida 5.0 Lollipop, ale proces właśnie się rozpoczął. Na pierwszy ogień idą Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact.

Android 5.0

Sony długo kazało nam czekać na uaktualnienie do Androida 5.0 Lollipop, ale proces właśnie się rozpoczął. Na pierwszy ogień idą Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact.

Sony uruchomiło proces aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop dla własnych smartfonów. Nowa wersja systemu dostępna jest obecnie dla Xperii Z3 i Xperii Z3 Compact. Uaktualnienie dostępne jest w krajach bałtyckich i nordyckich. Sony obiecuje, że za około dwa tygodnie lizak trafi na kolejne urządzenia.

Wśród nowości, poza samą nową wersją systemu Google, warto wymienić:

  • odświeżony wygląd oprogramowania. W tym także na ekranie powiadomień i blokady;
  • wprowadzono wsparcie dla wielu profilów użytkowników, w tym tryb gościa;
  • ekosystem Android for Work;
  • więcej opcji z zakresu zarządzania pamięcią, na której przechowujemy dane.

Docelowo Android Lollipop ma trafić na następujące urządzenia Sony: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact.

źródło: Sony

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij