Udostępnij
Tweetnij

Stabilny VLC na Androida już czeka w Sklepie Play. Beta nadal jest dostępna

Videolan zdecydował się na udostępnienie VLC na Androida w postaci osobnej aplikacji. Niemniej, w Sklepie Play nadal znajdziemy betę tego programu.

VLC for Android

Videolan zdecydował się na udostępnienie stabilnego VLC na Androida w postaci osobnej aplikacji. Niemniej, w Sklepie Play nadal znajdziemy betę tego programu.

Programu VLC media player nie trzeba chyba nikomu przedstawiać? Odtwarzacz plików multimedialnych od fundacji Videolan jest jednym z najpopularniejszych programów na komputery i od ponad dwóch lat dostępny jest również na Androida, ale była to wersja beta. Teraz fundacja sprawująca pieczę nad programem postanowiła udostępnić osobną aplikację dla stabilnego VLC na Androida. Wersja beta ciągle jest dostępna i można ją pobrać tutaj.

VLC na Androida obsługuje wiele formatów audio i wideo, w tym takie jak MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS czy AAC. Ponadto ma wbudowaną przeglądarkę plików przechowywanych na pamięci urządzenia, co ułatwia uruchamianie filmów czy muzyki. Nie zabrakło także wsparcia dla napisów czy funkcji automatycznego obracania ekranu. VLC na Androida pobierzecie pod poniższym przyciskiem.

playstore

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij