Udostępnij
Tweetnij

Facebook Lite po cichu debiutuje na Androidzie (aktualizacja APK)

Facebook, bez większego rozgłosu, wprowadził do sklepu Google Play nową aplikację – Facebook Lite, którą zaprojektowano z myślą o użytkownikach zamieszkujących kraje rozwijające się.

Facebook Lite

Facebook, bez większego rozgłosu, wprowadził do sklepu Google Play nową aplikację – Facebook Lite, którą zaprojektowano z myślą o użytkownikach zamieszkujących kraje rozwijające się.

Facebook Lite jest nową, oficjalną aplikacją od twórców popularnej społecznościówki. Co ciekawe, jej premiera w Sklepie Play odbyła się kilka dni temu bez rozgłosu. W chwili pisania tej informacji aplikacja nie miała nawet 50000 pobrań.

Facebook Lite jest aplikacją z lekkim interfejsem i waży tylko 252 KB. Ponadto zawiera funkcje Messengera. Program zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu w sieciach 2G, gdzie internet jest wolny. Aplikację tak jednak zoptymalizowano, aby płynnie ładowała zawartość z Facebooka. Nawet w kiepskich warunkach. Facebook Lite jest aplikacją dedykowaną użytkowników z krajów rozwijających się i nie można jej pobrać w Polsce. Aplikacja dostępna jest w Bangladeszu, Nepalu, Nigerii, RPA, Sudanie, Sri Lance, Wietnamie i Zimbabwe.

Aktualizacja

Jeśli chcecie przetestować Facebooka Lite, to plik z paczką APK znajdziecie pod tym adresem. Enjoy!

źródło: TNW, dzięki @sebol723 za paczkę!

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij