Udostępnij
Tweetnij

Namiastka LibreOffice trafia do sklepu Google Play

Twórcy pakietu LibreOffice każą sobie czekać na wersję na tablety z Androidem, a tymczasem w Sklepie Play pojawił się pewny przedsmak – w postaci aplikacji LibreOffice Viewer Beta.

LibreOffice Viewer Beta

playstore

Twórcy pakietu LibreOffice każą sobie czekać na wersję na tablety z Androidem, a tymczasem w Sklepie Play pojawił się pewny przedsmak – w postaci aplikacji LibreOffice Viewer Beta.

Prace nad przeniesieniem pakietu LibreOffice na Androida trwają od wielu miesięcy. Trudno powiedzieć, czy oprogramowanie w końcu pojawi się w sklepie Google Play, a tymczasem możemy „pobawić się” aplikacją LibreOffice Viewer beta.

W tym przypadku mamy jednak do czynienia tylko z przeglądarką popularnych formatów dokumentów, w tym z następującymi rozszerzeniami:

– Open Document Format (.odt, .odp, .ods, .ots, .ott, .otp);
– Microsoft Office 2007/2010/2013 (.docx, .pptx, .xlsx, .dotx, .xltx, .ppsx);
– Microsoft Office 97/2000/XP/2003 (.doc, .ppt, .xls, .dot, .xlt, .pps).

Aplikacja pozwala nam otwierać wymienione wyżej pliki (także z poziomu kart microSD), ale nic ponadto. W LibreOffice Viewer beta nie ma możliwości edycji plików. Narzędzie znajduje się w fazie rozwoju (stąd dopisek beta w nazwie) i twórcy zapowiadają dodanie nowych funkcji. Jakich? Tego nie wiemy. Jeśli chcecie, to możecie pobrać LibreOffice Viewer beta ze Sklepu Play.

playstore

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij