Udostępnij
Tweetnij

Samsung SM-T113. Mamy nowe informacje o tablecie Galaxy Tab 4 Lite

Niedawno wspominaliśmy wam o nowym, tanim tablecie od Samsunga, który ukrywa się pod nazwą kodową SM-T116. Okazuje się jednak, że jest to tylko jeden z wariantów nowego modelu. Drugim jest SM-T113 oraz co ciekawe, to urządzenie już wcześniej pokazało się w sieci i przynosi nam więcej informacji na temat tabletu, który w sklepach może pojawić się pod nazwą Galaxy Tab 4 Lite.

Niedawno wspominaliśmy wam o nowym, tanim tablecie od Samsunga, który ukrywa się pod nazwą kodową SM-T116. Okazuje się jednak, że jest to tylko jeden z wariantów nowego modelu. Drugim jest SM-T113 oraz co ciekawe, to urządzenie już wcześniej pokazało się w sieci i przynosi nam więcej informacji na temat tabletu, który w sklepach może pojawić się pod nazwą Galaxy Tab 4 Lite.

Przeczytaj koniecznie >> Samsung Galaxy Tab 5 10.1 (SM-T555) dostrzeżony w sieci

Dwa dni temu wspominaliśmy wam o tablecie Samsunga ukrywającym się pod nazwą kodową SM-T116, który pojawił się w wykazie na stronie Zauba.com oraz w bazie testu Geekbench.

Z informacji, które przekazał nam jeden z czytelników wynika jednak, że jest to tylko jeden z wariantów tabletu (do czego Samsung zresztą już nas przyzwyczaił). Kolejnym jest urządzenie ukrywające się pod nazwą kodową SM-T113. Postanowiłam poszukać w sieci trochę informacji na jego temat i rzeczywiście – udało mi się znaleźć kilka konkretów związanych z tym urządzeniem.

Po pierwsze SM-T113 pojawił się w wykazie Zauba znacznie wcześniej niż SM-T116, bo już na początku grudnia. W opisie widzimy tylko, że jest to tablet i w zasadzie żadnych innych konkretów tutaj nie znajdziemy (pomijając wartość urządzenia w rupiach indyjskich I fakt, że testowany w Indiach egzemplarz jest zapewne na rynek europejski).

sm-t113

Sytuacja wygląda inaczej w bazie benchmarku GFXBench, gdzie Samsung SM-T113 (z dopiskiem ZX w nazwie) również zaznaczył własną obecność! W tym przypadku poznajemy (dosyć szczegółową) specyfikację techniczną tabletu. Testowane urządzenie wyposażono w następujące elementy i podzespoły:

  • 7-calowy wyświetlacz dotykowy o mizernej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli;
  • 4-rdzeniowy procesor Spreadtrum SC8830 (ARMv7) taktowany zegarem 1,2 GHz z dwurdzeniowym układem graficznym Mali-400 MP2;
  • 1 GB pamięci operacyjnej RAM;
  • 8 GB pamięci na dane (z czego około 5,5 GB dostępne jest dla użytkownika);
  • Wi-Fi, moduł Bluetooth, odbiornik GPS i modem 3G (o czym świadczy obecność jednego złącza na karty SIM).

Testowane urządzenie pracowało w oparciu o Androida 4.4.4 KitKat. Co jednak ciekawe, urządzenie nie miało aparatu fotograficznego i wideo kamery. Być może był to wczesny prototyp, który jeszcze nie wyposażono jeszcze we wszystkie działające elementy.

sm-t113ZX

Warto zauważyć, że w modelu SM-T113ZX zastosowano ten sam procesor Spreadtrum SC8830, co w SM-T116, a więc zapewne rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z dwoma wariantami tego samego tabletu. Jeden z Wi-Fi, a drugi z modemem łączności w sieciach komórkowych.

W ten sposób Samsung zerwał nieco z dotychczasową nomenklaturą, gdzie nazwy kodowe dla tabletów z Wi-Fi prezentowane były w postaci SM-TXX0, dla wersji z 3G jako SM-TXX1, a dla wariantu z modemami 4G/LTE w postaci SM-TXX5.

Sugeruje się, że omawiany w tym artykule tablet trafi do sprzedaży pod nazwą Samsung Galaxy Tab 4 Lite (ale wcale tak nie musi być). W cenie około 100 dolarów. Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, kiedy Koreańczycy wprowadzą nowy tablet do sprzedaży. Dobrą okazją do premiery są targi CES 2015, które odbędą się na początku stycznia w Las Vegas. Inną targi Mobile World Congress, które wystartują na początku marca.

Poczekamy, zobaczymy. W tym roku Galaxy Tab 3 Lite wprowadzono do sprzedaży już w styczniu, a więc możliwe, że w przypadku jego następcy będzie podobnie.

Źródło: własne poszukiwania (dzięki Adam za informacje!)

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij