Udostępnij
Tweetnij

Google udostępnia 64-bitowy emulator Androida L!

Firma z Mountain View udostępniła deweloperom pierwszy obraz 64-bitowego emulatora Androida L. Tak więc programiści już mogą rozpocząć prace związane z testowaniem własnych aplikacji pod kątem nowej architektury.

Android-L

Firma z Mountain View udostępniła deweloperom pierwszy obraz 64-bitowego emulatora Androida L. Tak więc programiści już mogą rozpocząć prace związane z testowaniem własnych aplikacji pod kątem nowej architektury.

Zobacz koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Google już w czerwcu zapowiedziało, że Android L będzie również wspierać 64-bitowe rozkazy i rozszerzenia. Niestety, do tej pory deweloperzy nie mieli jak testować takich aplikacji. Z prostej przyczyny, obrazy systemu dostępne są tylko dla Nexusów z 32-bitowymi procesorami, a emulator Androida L również nie wspierał tego rozwiązania. Do teraz, gdyż Google udostępniło deweloperom 64-bitowy emulator Androida L!

Pierwszy, 64-bitowy emulator Androida L nie wspiera jednak jeszcze architektury ARMv8. Na chwilę obecną zgodny on jest tylko z intelowskim x86-64. Domyślamy się jednak, że w niedługim czasie pojawi się także wsparcie dla ARM. Programiści mogą już teraz rozpocząć testy własnych aplikacji. Warto dodać, że programy napisane w Javie będą w stanie automatycznie korzystać z 64-bitowych zalet. Natomiast aplikacje pisane w innych językach, ale z wykorzystaniem Android NDK r10b [0] mogą zostać przekompilowane.

Spodziewamy się, że pierwszym urządzeniem z 64-bitowym Androidem L będzie Nexus 9 od HTC.

źródło: +Android Developers

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij