Udostępnij
Tweetnij

W Google Play store znajdziemy teraz informacje o cenach produktów w aplikacji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google, w Sklepie Play, w opisach aplikacji, pojawiły się dodatkowe informacje na cen elementów dostępnych na zasadach płatności wewnątrz aplikacji i gier.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google, w Sklepie Play, w opisach aplikacji, pojawiły się dodatkowe informacje na cen elementów dostępnych na zasadach płatności wewnątrz aplikacji i gier.

Zobacz koniecznie >> Wideo recenzje tabletów

Google już kilka miesięcy zobowiązało się do wprowadzenia w Sklepie Play zmian związanych z informacjami o płatnościach wewnątrz aplikacji. Zmiany miały zostać wprowadzone do końca września i tak się stało.

Wcześniej w opisach poszczególnych aplikacji i gier pojawił się wytłuszczony napis Umożliwia zakupy w aplikacji, a teraz dodano nowe informacje. W sekcji Dodatkowe informacje znajdziemy teraz element Produkty w aplikacji, gdzie wyszczególniono cenę minimalną i maksymalną danego produktu, który możemy nabyć na zasadach mikropłatności. Niestety, w opisie brak detali na temat tych produktów, a więc nie wiemy czego dotyczy konkretna cena. Mamy jednak pewien wgląd na to, ile maksymalnie pieniędzy możemy jednorazowo wydać. Ponadto pojawił się również adres e-mail programisty, który widoczny jest publicznie.

appin

Zmiany te widoczne są już zarówno w aplikacji Google Play store, jak i na stronie internetowej sklepu.

źródło: Android Police

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij