Udostępnij
Tweetnij

Papież Franciszek angażuje się w platformę Scholas od Google

Papież Franciszek zaangażował się w nowe przedsięwzięcie z myślą o edukacji – platformę Scholas od Google.

95_1411184860.jpg_600x600

Papież Franciszek zaangażował się w nowe przedsięwzięcie z myślą o edukacji – platformę Scholas od Google.

Zobacz koniecznie >> Wideo recenzje tabletów

Papież Franciszek postawił kolejny krok do przodu w cyfrowym świecie. Tym razem zaangażował się w platformę edukacją Google – Scholas, która pozwala na na współpracę w czasie rzeczywistym pomiędzy uczniami oraz nauczycielami na całym świecie. Odbywa się to między innymi z wykorzystaniem Hnagouts. Papież Franciszek dołączył ostatnio do platformy i nawiązał kontakt ze szkołami z Australii, Kamerunu, Izraelu, Turcji oraz Afryki Południowej.

Watykan, który jest jednym z partnerów Scholas, uczcił w ten sposób uruchomienie platformy na skalę globalną, która umożliwia nawiązywanie połączeń przez 500 tysięcy różnych szkół – skomentował Ego Obi z Google.

źródło: betanews

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij