Udostępnij
Tweetnij

HTC Nexus 9 z Nvidia Tegra K1 Denver 2,5 GHz potwierdzony na zrzucie (aktualizacja)

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego tabletu z logo Nexus. Urządzenie tym razem przygotowuje dla Google firma HTC i ukrywa się ono pod kilkoma nazwami kodowymi (T1, Flounder i Volantis). Już wcześniejsze plotki sugerowały, że sercem urządzenia będzie 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1 (aka Logan) i zdaje się, że właśnie otrzymaliśmy na to niezbity dowód w postaci zrzutu ekranowego z programu CPU-Z na urządzenia z Androidem.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego tabletu z logo Nexus. Urządzenie tym razem przygotowuje dla Google firma HTC i ukrywa się ono pod kilkoma nazwami kodowymi (T1, Flounder i Volantis). Już wcześniejsze plotki sugerowały, że sercem urządzenia będzie 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1 (aka Logan) i zdaje się, że właśnie otrzymaliśmy na to niezbity dowód w postaci zrzutu ekranowego z programu CPU-Z na urządzenia z Androidem.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak zapewne zauważyliście, na temat nowego Nexusa od HTC i Google wspominamy wam ostatnio niemal każdego dnia. Premiera tabletu zbliża się wielkimi krokami, a więc nie dziwi fakt, że w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat tego urządzenia.

Tym razem świeże informacje dostarcza nam serwis TKTechNews, który opublikował zrzut ekranowy (czy autentyczny? Tego nie wiemy…), który możecie obejrzeć poniżej. Widzimy tutaj informację z programu CPU-Z na temat procesora zainstalowanego w nowym Nexusie.

Nexus-8-Tegra-K1

Jest do jednostka w postaci 64-bitowego układu Nvidia Tegra K1 (nazwa kodowa rdzeni to Denver). Widzimy, że jest to dwurdzeniowy procesor, którego rodzenie mogą pracować z zegarem od 450 MHz do 2,5 GHz, które wykonano w 28 nanometrowym procesie technologicznym. Za obliczenia graficzne odpowiada natomiast 192 rdzeni CUDA, które składają się na GPU Kepler. Jest to więc ten sam układ graficzny, który znajdziemy w 32-bitowej Tegrze K1. Więcej informacji technicznych na temat 64-bitowego układu Nvidii znajdziecie w tym artykule, a tymczasem powróćmy do naszego tabletu Nexus.

Z informacji, które wyciekły do sieci wcześniej wynika, że specyfikacja techniczna tabletuNexus 9 ma obejmować następujące elementy:

  • wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 2048 x 1440 pikseli (co daje nam gęstość pikseli na poziomie 281 ppi). Mamy więc tutaj do czynienia z ekranem o proporcjach 4:3, a nie 16:10. Gęstość pikseli wynosi tutaj około 281 ppi (pewne źródła wspominają o ekranie o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli);
  • 64-bitowyprocesor Nvidia Logan (czyli nic innego jak Nvidia Tegra K1 w wersji ARMv8) taktowany zegarem 2,5 GHz;
  • 2 GB pamięci operacyjnej RAM (choć pewne źródła sugerują także 3 lub 4 GB RAM);
  • 16 lub 32 GB pamięci na dane;
  • przednią kamerkę do wideo rozmów, aparat fotograficzny 8 Mpix z technologią OIS (optyczną stabilizacją obrazu);
  • Wi-Fi, GPS, NFC;
  • opcjonalny modem łączności w sieciach LTE;
  • stereofoniczne głośniki.

Tablet ma rzekomo wymiary 8.91 x 5.98 x 0.31 cala (to daje nam 22.63 x 15.19 x 0.79 cm) i waży 418 gramów (w przypadku modelu z Wi-Fi). Wariant z modemem LTE będzie cięższy o 9 gramów. Urządzenie zostanie zamknięte w aluminiowej obudowie.

Redaktorzy Android Police uzyskali w czerwcu również informacje na temat sugerowanych cen poszczególnych wariantów Nexusa 9 i te przedstawiają się następująco:

  • 399 dolarów za model z 16 GB pamięci;
  • 499 dolarów za model z 32 GB pamięci.

Niestety, ale specyfikacja techniczna nie została na razie potwierdzona w żadnym popularnym benchmarku. Próba przeszukania bazy GFXBench pod kątem fraz „Nexus 9″, „HTC T1″, „HTC Volantis” lub „HTC Flounder” kończy się fiaskiem. To oznacza, że Tajwańczycy i Google trzymają specyfikację techniczną tabletu w tajemnicy.

Aktualizacja

Screen może być fałszywy. Dowodem na to jest wymieniony na końcu kernel Governor w postaci „HYPER”, który występuje w ROM-ach dostępnych na stronie XDA-Developers, a nie znajduje się w „zwykłym” Androidzie. Dzięki Krzysztof za tip! ;)

Źródło: TKTechNews

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij