Udostępnij
Tweetnij

MIUI v6 oficjalnie zaprezentowane (wideo)

MIUI nie trzeba przedstawiać wielu osobom. Nakładka na Androida, tym razem już w szóstej odsłonie, dzisiaj została oficjalnie zaprezentowana.

MIUI_v6

MIUI nie trzeba przedstawiać wielu osobom. Nakładka na Androida, tym razem już w szóstej odsłonie, dzisiaj została oficjalnie zaprezentowana.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry „Leo’s Fortune”

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

MIUI (czy jak wolicie, fonetycznie: mjuaj) to programowa nakładka na Androida. Zadebiutowała blisko 4 lata temu, dokładnie 18 sierpnia 2010 roku. MIUI potrzebował zaledwie dwóch lat na zdobycie 10 milionów użytkowników. To jednak nie wszystko. W roku 2014, kolejne 10 milionów użytkowników zainstalowało MIUI na swoich urządzeniach w ciągu zaledwie 48 dni! Na tę chwilę nakładki MIUI używa ponad 70 milionów osób.

Warte zauważenia jest to, iż MIUI, które tak naprawdę zaczęło już żyć swoim życiem, prawie jako niezależny system, zostało przetłumaczone na 28 języków (w tym na język polski) i jest kompatybilne z praktycznie każdą wersją Androida, w tym 4.4 KitKat.

To na co zwraca uwagę wiele osób, to olbrzymie prawdopodobieństwo do iOS. Miłośnicy MIUI ripostują, iż to nie system podobny do OS Apple, a system, którym iOS miałby być. ;)

Więcej informacji znajdziecie na stronach MIUI i MIUI Polska. Poniżej zaś wideo prezentujące najświeższą odsłonę MIUI:

Źródło: Informacja własna

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij