Udostępnij
Tweetnij

Google testuje tablet Nexus 9 (HTC Volantis)

Plotki na temat Nexusa 9 (aka HTC Volantis) krążą po sieci już od dłuższego czasu, a tymczasem nowych informacji na temat tego urządzenia dostarcza nam Myce.com. Okazuje się, że firma z Mountain View już testuje to urządzenia z 64-bitowym procesorem Tegra K1, o czym świadczą wpisy w AOSP (Android Open Source Project). To oznacza, że od rynkowej premiery nowego Nexusa dzieli nas już coraz mniej czasu.

Plotki na temat Nexusa 9 (aka HTC Volantis) krążą po sieci już od dłuższego czasu, a tymczasem nowych informacji na temat tego urządzenia dostarcza nam Myce.com. Okazuje się, że firma z Mountain View już testuje to urządzenia z 64-bitowym procesorem Tegra K1, o czym świadczą wpisy w AOSP (Android Open Source Project). To oznacza, że od rynkowej premiery nowego Nexusa dzieli nas już coraz mniej czasu.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test popularnych przeglądarek internetowych na Androida

Którą z polskich marek tabletów cenisz sobie najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam, że Nexus 9, który ukrywa się pod nazwą HTC Volantis, otrzymał certyfikat od koreańskiej organizacji RRA (Radio Research Agency, czyli odpowiednika amerykańskiej komisji FCC).

Tymczasem Myce.com doszukał się referencji związanych z nowym tabletem we wpisach poświęconych AOSP (Android Open Source Project). Znajdziemy tam pewne uwagi względem procesora Denver (czyli 64-bitowej Nvidia Tegry K1), który ma być sercem nowego Nexusa. To oznacza, że Google już testuje to urządzenie we własnych laboratoriach. Wspomniane referencje możecie zobaczyć poniżej.

[nggallery id=229]

Z informacji, które wyciekły do sieci wcześniej wynika, że specyfikacja techniczna tabletu Nexus 9 obejmuje następujące elementy:

  • wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 2048 x 1440 pikseli (co daje nam gęstość pikseli na poziomie 281 ppi). Mamy więc tutaj do czynienia z ekranem o proporcjach 4:3, a nie 16:10. Gęstość pikseli wynosi tutaj około 281 ppi;
  • 64-bitowy procesor Nvidia Logan (czyli nic innego jak Nvidia Tegra K1 w wersji ARMv8) taktowany zegarem 2,5 GHz;
  • 2 GB pamięci operacyjnej RAM (choć pewne źródła sugerują także 4 GB RAM);
  • 16 lub 32 GB pamięci na dane;
  • przednią kamerkę do wideo rozmów, aparat fotograficzny 8 Mpix z technologią OIS (optyczną stabilizacją obrazu);
  • Wi-Fi, GPS, NFC;
  • opcjonalny modem łączności w sieciach LTE;
  • stereofoniczne głośniki.

Tablet ma rzekomo wymiary 8.91 x 5.98 x 0.31 cala (to daje nam 22.63 x 15.19 x 0.79 cm) i waży 418 gramów (w przypadku modelu z Wi-Fi). Wariant z modemem LTE będzie cięższy o 9 gramów. Urządzenie zostanie zamknięte w aluminiowej obudowie.

Redaktorzy Android Police uzyskali w czerwcu również informacje na temat sugerowanych cen poszczególnych wariantów Nexusa 9 i te przedstawiają się następująco:

  • 399 dolarów za model z 16 GB pamięci;
  • 499 dolarów za model z 32 GB pamięci.

Wariant z modemem LTE może oznaczać wydatek kolejnych 100 dolarów. Cena początkowa nowego Nexusa będzie więc znacznie wyższa niż 7-calowego modelu z zeszłego roku. Zauważmy jednak, że w zamian otrzymamy urządzenie o naprawdę niezłej specyfikacji technicznej.

Pamiętajmy jednak, że to tylko plotki i na razie nie zostały potwierdzone przez Google. Premiery Nexusa 9 spodziewamy się jesienią (w listopadzie?), gdy prace nad Androidem L dobiegną końca. Tak więc pozostaje nam czekać na więcej detali.

Poza Nexusem 9 spodziewamy się również nowego smartfona, który ukrywa się pod nazwą kodową Shamu. Niedawno phablet pojawił się w teście AnTuTu, gdzie zdradził częściową specyfikację techniczną. Wiemy już, że Shamu ma dysponować 5,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), 4-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 805 taktowanym zegarem 2,65 GHz oraz 3 GB pamięci RAM i aparatem fotograficznym 13 Mpix. Domyślamy się, że Google wprowadzi do sprzedaży oba Nexusy w mniej więcej tym samym czasie.

Źródło: Myce.com

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij