Udostępnij
Tweetnij

Android w lipcu. KitKat na niemal 21% urządzeń

Google uaktualniło statystyki związane z udziałem poszczególnych wersji Androida. KitKat w lipcu zadomowił się na 20,9% wszystkich urządzeń, a Jelly Bean spadł.

Google uaktualniło statystyki związane z udziałem poszczególnych wersji Androida. KitKat w lipcu zadomowił się na 20,9% wszystkich urządzeń, a Jelly Bean spadł.

Przeczytaj koniecznie >> Android 4.4 Kit Kat stabilniejszy niż iOS 7.1!

Jeszcze w lutym Android Kit Kat miał udział na poziomie zaledwie 2,5%. Tymczasem w trakcie lipca ponownie znacząco umocnił własną pozycję i zeszły miesiąc Android 4.4 zamknął z wynikiem 20,9%. Do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje, ale widać, że adaptacja nabiera rozpędu. Wynika to między innymi z aktualizacji, które dla własnych urządzeń udostępniają kolejne firmy, w tym Sony i Samsung. Ponadto po KitKata coraz chętniej sięgają producenci, w tym również tańszych tabletów i smartfonów.

Liderem na rynku urządzeń z Androidem nadal jednak pozostaje Jelly Bean, którego wszystkie wydania okupywały w kwietniu 54,2% smartfonów i tabletów z Androidem (warto jednak zauważyć, że wersja z numerkiem 4.3 miała udział tylko na poziomie 7,9%). Udział żelki więc spadł. Natomiast umocnił się (ale tylko o 0,1%) Gingerbread! Ice Cream Sandwich nadal traci udziały. Dokładne detale liczbowe znajdziecie poniżej.

nexusae0_image_thumb15

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij