Udostępnij
Tweetnij

Dalvik znika z AOSP. Nowy Android tylko z ART

Wcześniej w tym roku ART stał się domyślną maszyna wirtualną w Androidzie, a teraz jego poprzednik – Dalvik został usunięty z kodu projektu AOSP.

Android 4.4 Kit Kat

Wcześniej w tym roku ART stał się domyślną maszyna wirtualną w Androidzie, a teraz jego poprzednik – Dalvik został usunięty z kodu projektu AOSP.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Google pracuje nad następcą maszyny wirtualnej Dalvik już od ponad roku i wiele wskazuje na to, że kolejna wersja Androida zadebiutuje już z domyślnie włączonym ART. Co ciekawe, z kodu projektu Android Open Source Project już usunięto Dalvika. To oznacza, że teraz nie ma wyboru i nie można już ręcznie zmienić maszyny wirtualnej dla aplikacji na inną.

Co to oznacza dla typowego użytkownika? Zacznijmy może od plusów. ART korzysta z kompilatora AOT, który znacznie szybciej kompiluje kod bajtowy na maszynowy. W ten sposób aplikacje szybciej się uruchamiają i zajmują mniej pamięci, gdyż nie muszą ciągle odwoływać się do maszyny wirtualnej. Przejście na ART będzie wiązać się jednak z pewnymi konsekwencjami. Aplikacje będą miały nieco większy rozmiar i będą dłużej się instalować. Są to jednak skutki uboczne, których w praktyce i tak nie odczujemy.

źródło: liliputing

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij