Udostępnij
Tweetnij

Android 4.4.3 już dostępny w postaci obrazów. Jak zainstalować go dziś?

Google wkrótce oficjalnie uruchomił proces aktualizacji do Androida 4.4.3 Kit Kat dla tabletów z serii Nexus 7 i Nexus 10 wczoraj. Niemniej, uaktualnienie będzie wdrażane etapami i może upłynąć kilka dni zanim wasz tablet zgłosi dostępność nowej wersji systemu. Okazuje się jednak, że Androida 4.4.3 Kit Kat możecie zainstalować samodzielnie już dziś. Podpowiadamy, jak to zrobić w przypadku aktualizacji dla Nexusa 7 1. generacji z Wi-Fi. W przypadku pozostałych Nexusów proces wygląda podobnie.

Android Kit Kat

Google wkrótce oficjalnie uruchomił proces aktualizacji do Androida 4.4.3 Kit Kat dla tabletów z serii Nexus 7 i Nexus 10 wczoraj. Niemniej, uaktualnienie będzie wdrażane etapami i może upłynąć kilka dni zanim wasz tablet zgłosi dostępność nowej wersji systemu. Okazuje się jednak, że Androida 4.4.3 Kit Kat możecie zainstalować samodzielnie już dziś. Podpowiadamy, jak to zrobić w przypadku aktualizacji dla Nexusa 7 1. generacji z Wi-Fi. W przypadku pozostałych Nexusów proces wygląda podobnie.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test popularnych przeglądarek internetowych na Androida

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zanim rozpoczniesz

Zanim rozpoczniemy proces aktualizacji do Androida 4.4.3 Kit Kat, to najpierw musimy odpowiednio się przygotować. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

  • Pobieramy najnowszą wersję pakietu SDK Androida (klik);
  • Upewniamy się, że dysponujemy kablem USB <-> microUSB;
  • Sprawdzamy, czy nasz Nexus 7 posiada zainstalowanego Androida 4.4.2 Kit Kat – kompilację oznaczoną ciągiem „KOT49H”. W tym celu udajemy się do sekcji Ustawienia, a następnie Informacje o tablecie;
  • Wykonujemy kopię zapasową własnych plików (tak na wszelki wypadek).

Aktualizujemy oprogramowanie do Androida 4.4.3 Kit Kat

Jeśli już upewniliśmy się, że jesteśmy gotowi do przeprowadzenia procesu aktualizacji, to możemy go rozpocząć. W tym celu musimy wykonać następujące kroki.

1. Pobieramy paczkę zip z Androidem 4.4.3 Kit Kat, która dostępna jest pod tym adresem (plik waży 363 MB). Obrazy dla pozostałych Nexusów znajdziecie pod tym adresem.

2. Wgrywamy pobrane uaktualnienie (nie rozpakowując paczki tgz i nie zmieniając jej nazwy na inną) najlepiej na zewnętrzną kartę pamięci komputera sformatowaną w systemie plików FAT, w głównym katalogu (a więc nie w zagnieżdżonym folderze). Możemy również pozostawić plik nad dysku.

3. Instalujemy na komputerze najnowsze wydanie pakietu Android SDK, które pobraliśmy wcześniej.

4. Wykonujemy rozruch tabletu w trybie recovery. W tym celu wyłączone urządzenie włączamy przyciskiem zasilania przytrzymując przycisk ściszania głośności.

5. W chwili, gdy zobaczymy opcję fastboot należy nacisnąć kilka razy przycisk zwiększania głośności do momentu, aż odnajdziemy opcję Recovery. Wtedy też naciskamy przycisk zasilania.

6. Zobaczymy ostrzeżenie, które ignorujemy. Naciskamy jednocześnie przycisk zasilania + zwiększania głośności.

7. W nowym menu wybieramy opcję apply update from adb.

8. Podłączamy tablet Nexus 7 do komputera za pomocą kabla USB.

9. Uruchamiamy wiersz polecenia (Windows) lub konsolę (Mac, Linux) i udajemy się do lokalizacji, gdzie wgraliśmy pobraną paczkę z Androidem 4.4.3 Kit Kat.

10. Wydajemy polecenie adb sideload nakasi-ktu84l-factory-0e21238f.tgz.

11. Po chwili rozpocznie się proces flaszowania i będziemy informowani o jego postępie za pomocą wskaźnika %.

12. Po zakończeniu możemy ponownie uruchomić tablet i cieszyć się nowym Androidem 4.4.3 Kit Kat.

Warto dodać, że opisywana metoda nie powoduje wyzerowania ustawień, jak i pamięci tabletu, a więc jest generalnie bezpieczna.

W podobny sposób można również przeprowadzić aktualizację do nowego Androida na Nexusie 10 i pozostałych modelach z logo Nexus. Oficjalny proces aktualizacji powinien ruszyć w przeciągu kilku najbliższych dni.

Nasza redakcja nie ponosi winy za ewentualne problemy z urządzeniem, które poddajecie procesowi aktualizacji według wskazówek opisanych w tym poradniku. Ewentualne, negatywne konsekwencje ponosicie sami.

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij