Udostępnij
Tweetnij

G Pad 7.0, G Pad 8.0 i G Pad 10.1. Nowe tablety od LG już oficjalnie

LG postanowiło pójść za ciosem i po ciepłym przyjęciu G Pada 8.3, wkrótce wprowadzi do oferty trzy nowe modele tabletów z Androidem i są to G Pad 7.0, G Pad 8.0 oraz G Pad 10.1, które wyposażono w wyświetlacze o przekątnej jak wskazuje nazwa. Co już wiemy na temat nowych tabletów od Koreańczyków i kiedy możemy spodziewać się ich rynkowej premiery?

LG G Pad 7.0, G Pad 8.0 i G Pad 10.1

LG postanowiło pójść za ciosem i po ciepłym przyjęciu G Pada 8.3, wkrótce wprowadzi do oferty trzy nowe modele tabletów z Androidem i są to G Pad 7.0, G Pad 8.0 oraz G Pad 10.1, które wyposażono w wyświetlacze o przekątnej jak wskazuje nazwa. Co już wiemy na temat nowych tabletów od Koreańczyków i kiedy możemy spodziewać się ich rynkowej premiery?

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

LG już kilka lat temu próbowało szczęścia na rynku tabletów internetowych. Niestety, bez większego sukcesu. Dopiero zeszłoroczny model – G Pad 8.3 okazał być się tym, na który czekali klienci. Urządzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników oraz doczekało się wielu pozytywnych recenzji (naszą znajdziecie pod tym adresem). Z prostej przyczyny – G Pad 8.3 jest naprawdę udanym tabletem, który dziś można już kupić w cenie poniżej tysiąca złotych.

Wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, że LG zamierza pójść za ciosem i przygotowuje nowe tablety. Te pojawiły się między innymi na stronie komisji FCC (Federalnej Komisji Łączności).

Dziś w nocy LG przerwało milczenie i oficjalnie zapowiedziało trzy nowe tablety z serii G Pad i są to modele z ekranami o przekątnej 7, 8 i 10,1 cala. Producent zachwala każdy z modeli w następujący sposób:

  • G Pad 7.0 – zaprojektowany do obsługi za pomocą jednej ręki. Najmniej model, który oferuje mobilność oraz moc;
  • G Pad 8.0 – 8-calowy model G Pada oferuje wielkie możliwości z zakresu obsługi multimediów oraz wielozadaniowości;
  • G Pad 10.1 – model wyposażony w największy ekran i najpojemniejszą baterię, który ma zapewnić wiele godzin rozrywki.

Co ze specyfikacją techniczną? I tutaj pojawia się znak zapytania. LG po prostu na razie jej nie zdradziło. W zasadzie znamy tylko rozmiar przekątnej ekranu, ale rozdzielczość pozostaje już tajemnicą. Z informacji przekazanych przez producenta wynika, że nowe tablety zostaną oficjalnie zaprezentowane w trakcie targów MedPI 2014, które odbędą się w Monako w dniach 13-16 maja. Prawdopodobnie wtedy poznamy pierwsze, konkretne detale związane z ich specyfikacją techniczną.

Dr. Jong-seok Park – CEO LG Mobile Communications przekazał, że nowe tablety są odpowiedzią na prośby klientów. Użytkownicy chcą tablety z różnymi ekranami, które nadal będą cechować się mobilnością. Nowe G Pady mają właśnie zaspokoić te potrzeby. Na poniższym zdjęciu dla prasy widzimy, że nowe tablety będą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych obudowy: białym, czarnym i niebieskim.

Tablety LG G Pad

Wiemy już, że nowe tablety otrzymają te same rozwiązanie programowe, co G Pad 8.3, a więc uaktualnioną aplikację QPair 2.0, która odpowiada za synchronizację pomiędzy wieloma urządzeniami. Tym samym będziemy mogli na tablecie między innymi odbierać przychodzące na telefon połączenia lub wiadomości. QPair pozwoli także na synchronizację z urządzeniami z Androidem innych producentów, ale tutaj wymagany jest telefon z Jelly Bean lub nowszą wersją systemu. Następnie mamy Knock Code, które odpowiada za ustalanie puknięć w ekran, które będą wybudzać tablet. LG chwali się, że funkcja oferuje aż 80 tysięcy unikalnych kombinacji.

Więcej detail na temat nowych tabletów od LG mamy poznać w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Ceny również zostaną ujawnione z czasem, bliżej rynkowej premiery na konkretnych rynkach.

Jak sądzicie, czy nowa seria tabletów od LG również odniesie sukces, z którym spotkał się G Pad 8.3?

Źródło: LG (via Android Authority)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij