Udostępnij
Tweetnij

Polacy najczęściej przeglądają internet mobilny z iPada

Serwis Ranking.pl opublikował nowe detale na temat popularności urządzeń mobilnych w polskim internecie. Okazuje się, że wśród poszczególnych modeli najpopularniejszym gadżetem ciągle pozostaje iPad marki Apple. Niemniej, wszystkie urządzenia firmy z Cupertino już nie mogą pochwalić się prowadzeniem. Obecnie Polacy najczęściej przeglądają internet mobilny na smartfonach i tabletach innej firmy. W tym przypadku mamy innego lidera. Jakiego? Jak obecnie w kraju wygląda udział producentów oraz poszczególnych modeli smartfonów i tabletów na rynku internetu mobilnego? Odpowiedzi na te pytania poznacie z lektury niniejszego tekstu.

iPad Mini Retina

Serwis Ranking.pl opublikował nowe detale na temat popularności urządzeń mobilnych w polskim internecie. Okazuje się, że wśród poszczególnych modeli najpopularniejszym gadżetem ciągle pozostaje iPad marki Apple. Niemniej, wszystkie urządzenia firmy z Cupertino już nie mogą pochwalić się prowadzeniem. Obecnie Polacy najczęściej przeglądają internet mobilny na smartfonach i tabletach innej firmy. W tym przypadku mamy innego lidera. Jakiego? Jak obecnie w kraju wygląda udział producentów oraz poszczególnych modeli smartfonów i tabletów na rynku internetu mobilnego? Odpowiedzi na te pytania poznacie z lektury niniejszego tekstu.

Przeczytaj koniecznie >> Chiński rynek tabletów. Jak w rzeczywistości wygląda i kto tam jest liderem?

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ostatnie dane statystyczne opublikowane przez Ranking.pl pochodzą z okresu od 28 kwietnia do 4 maja. Okazuje się, że wśród poszczególnych urządzeń największym powodzeniem wśród Polaków nadal cieszy się iPad. Tablety marki Apple z systemem iOS odpowiadają za około 19% całego ruchu w rodzimym internecie mobilnym. Tendencja mimo to jest cały czas spadkowa. W pierwszym kwartale iPad miał udział na poziomie ponad 21%, a więc zaliczył spadek o około 2%.

Drugie miejsce należy do iPhone’a, który to z kolei się umacnia. Telefon marki Apple generuje w kraju już około 9% ruchu w mobilnym ineternecie. Dla porównania, średnia w pierwszym kwartale tego roku wyniosła niespełna 8%. Trzecia pozycja przypada Samsungowi Galaxy S III z udziałem na poziomie około 3,5%. Czwarte i piąte miejsca należą do – odpowiednio – Google Nexusa One oraz tabletu Samsung Galaxy Tab 2 10.1.

Jak natomiast podział wygląda w przypadku poszczególnych producentów urządzeń? Jeśli wydaje wam się, że liderem w Polsce w tym przypadku również jest firma z Cupertino, to jesteście w błędzie. Tak, to prawda, że do niedawna tak rzeczywiście było. Niemniej, Apple oddało pierwsze miejsce Samsungowi już na początku tego roku, kiedy to koreański gigant przejął prowadzenie. I tak jest do tej pory. Okazuje się, że w kraju internet mobilny przeglądamy najczęściej na urządzeniach Samsunga, które generują mniej więcej 30% ruchu. Apple jest tuż za nim, z nieco gorszym wynikiem w postaci około 28%. Później mamy długo nic, aż pojawia się Nokia z udziałem na poziomie około 9,5%. Następnie jest Sony i HTC z wynikami na poziomie – odpowiednio – około 9,2% i 6,2%.

Urządzenia marki Apple długo mogły pochwalić się największym udziałem w ruchu internetowym generowanym ze smartfonów i tabletów. Niemniej, Samsung sukcesywnie urozmaica własną ofertę i już od jakiegoś czasu jest liderem na rynku mobilnym w Polsce (zarówno pod kątem tabletów, jak i smartfonów). Tak więc kiedyś musiał nadejść ten moment, gdy to właśnie z urządzeń Koreańczyków Polacy będą najczęściej przeglądać internet. Warto również wymienić producentów zamykających pierwszą dziesiątkę zestawienia i są to firmy LG, Sony Ericsson, Asus, Lenovo oraz Alctatel, ale ich udział w kraju wynosi zaledwie około 1-2% (poza LG, które może pochwalić się wynikiem na poziomie niespełna 6%).

Tak więc mamy pogląd na to z jakich urządzeń mobilnych najczęściej przeglądamy strony internetowe oraz korzystamy z aplikacji. Jak z kolei wygląda to w waszym przypadku? Na których urządzeń najczęściej surfujecie po internecie?

Źródło: ranking.pl

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij