Udostępnij
Tweetnij

Google Play Services 4.4 zdradza nam wsparcie dla Android Wear i nie tylko

O nowym Google Play Services z numerkiem 4.4 wspominaliśmy wam już wczoraj. Tymczasem redaktorzy Android Police doszukali się referencji w kodzie tej wersji oprogramowania, które zdradzają nam nowe funkcje planowane przez Google.

Google Play Services

O nowym Google Play Services z numerkiem 4.4 wspominaliśmy wam już wczoraj. Tymczasem redaktorzy Android Police doszukali się referencji w kodzie tej wersji oprogramowania, które zdradzają nam nowe funkcje planowane przez Google.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Redaktorzy Android Police przyjrzeli się z bliska kodowi Google Play Services 4.4 i doszukali się kilku ciekawych referencji związanych ze zmianami i nowymi funkcjami, które planuje firma z Mountain View i są to na przykład:

  • nowe pozwolenia. Aplikacja prosi o kilkanaście nowych praw na zezwolenie działania wybranych funkcji, w tym związanych między innymi z SMS, Hangouts. Co to oznacza? W niedługim czasie Google może głębiej zintegrować Play Services z innymi funkcjami Androida;
  • wsparcie dla Android Wear. W nowym Google Play Services znajdziemy referencje związane z nowym systemem Google dla urządzeń naręcznych. W konsekwencji w niedługim czasie zapewne doczekamy się osobnej, dedykowanej aplikacji dla urządzeń z Android Wear;
  • więcej opcji dla Hangouts. Referencje w Google Play Services 4.4 wskazują nam również na rozszerzenie funkcjonalności Hangouts. Prawdopodobnie Google w niedługim czasie udostępni dla tej aplikacji nowe API, które pozwolą na głębszą integrację w programach deweloperów trzecich;
  • narzędzie do uaktualniania firmware. Na razie wiemy w sumie tylko tyle, że działa, ale w jakim dokładnie celu zaplanowano te funkcję? O tym dowiemy się z czasem.

Oczywiście referencje w kodzie wcale nie oznaczają, że wszystkie z funkcji zostaną wprowadzone. Na chwilę obecną wiemy tylko, że Google nad nimi pracuje i nic ponadto.

Źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij